Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

DualSense – pad do PS5 i pojemność baterii. W sieci zdjęcie ze szczegółami

Słyszeliśmy już zapewnienia Sony na temat tego, że kontroler do PS5 zapewni długą żywotność baterii. Były też przecieki wskazujące, ile godzin „wytrzymuje” pad. Teraz pora na kolejne wieści.

Nowe fotki opublikowane w mediach społecznościowych wskazują, że PS5 DualSense może mieć o wiele pojemniejszą baterię niż pierwsza wersja kontrolera DualShock 4.

PS5 DualSense – pojemność baterii

Jeden z użytkowników Twittera przedstawił zdjęcia next-genowego kontrolera twierdząc, że pracuje w firmie produkującej akcesoria do PS5, więc mógł – potajemnie oczywiście – zrobić fotki. Jeden z kadrów pokazuje tył urządzenia, gdzie oznaczono pojemność baterii – 1560 mA.

Jak zaznacza serwis VGC, DualShock 4 ma pojemność 1000 mA, co daje żywotność od 4 do 7 godzin w zależności od sposobu używania. Jednak na początku DualShock 4 miał mniejszą baterię 800 mA.

Nie oznacza to oczywiście, że DualSense podziała na jednym ładowaniu drugie tyle co pad do PlayStation 4. Co prawda DualSense nie posiada lightbara, który pożera sporo mocy z akumulatora DS4, lecz również ma elementy świecące, a ponadto sporo nowej technologii na pokładzie. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to technologia mocno pożerająca energię.

Warto jeszcze wspomnieć, że według wcześniejszych nieoficjalnych informacji, pad do PlayStation 5 ma jednak działać dłużej niż DualShock 4.  DualSense na pojedynczym ładowaniu jest w stanie wytrzymać od 3 do 4 godzin dłużej niż DualShock 4twierdził niedawno użytkownik forum Reddit prezentując krótki filmik z padem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się