DualSense kontroler PS5

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

DualSense ma poważną wadę. Triggery odmawiają posłuszeństwa

Kontroler DualSense sprawia niektórym graczom sporo problemów. Triggery zamontowane w padzie okazują się być podatne na uszkodzenia.

PlayStation 5 spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród graczy, choć jego istotnym problemem jest bardzo słaba dostępność. Spora część zainteresowanych wciąż nie może kupić konsoli co bez wątpienia jest irytujące.

Okazuje się, że PS5 ma jeszcze jeden ogromny problem. Gracze skarżą się na triggery w kontrolerze DualSense, które są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Reddit i YouTube zalały opisy wady, która skutecznie utrudnia rozgrywkę. Rzeczone spusty mogą się poluzować, co nie pozwala na cieszenie się ich dodatkowymi funkcjami i powoduje dyskomfort w trakcie rozgrywki.

W sieci pojawiają się już pierwsze poradniki instruujące jak tymczasowo naprawić wadę. Mimo wszystko skala problemu jest ogromna i Sony najwyraźniej nie dopracowało swojego nowego kontrolera.

Co ciekawe, podobne problemy pojawiały się również w starszych kontrolerach Sony. Identyczną wadę mogli obserwować posiadacze PS3, jednak dotyczyła ona głównie mocno zużytego sprzętu.

W tym przypadku zaawansowanie kontrolerów sprawiło, że DualSense jest o wiele bardziej delikatnym urządzeniem względem poprzednika. Adaptacyjne triggery i funkcje haptyczne mogą skutecznie utrudniać naprawę.

Póki co musimy czekać na ewentualne instrukcje od Sony. Producent zapewne przyjmuje wadliwe sprzęty w ramach gwarancji, choć nie możemy tego w tym momencie potwierdzić.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się