PlayStation potwierdziło plotki. DualSense zadziała jeszcze lepiej na PC

Kontroler DualSense, który wibruje
Newsy PC PS5

Kontroler DualSense, choć przewidziany do głównie do PlayStation 5, świetnie radzi sobie też na PC. Do tej pory jednak jego aktualizowanie bez konsoli było niemożliwe.

Sony pochyliło się nad bolączkami graczy PeCetowych.

DualSense do PC ma już więcej sensu

Przed premierą konsoli PlayStation 5 Sony bardzo energicznie zapowiadało najnowsze wcielenie kontrolera DualShock, który tym razem nazywa się DualSense. Pad posiada szereg imponujących funkcji, w tym wbudowane głośniki oraz nowoczesny system haptycznych informacji zwrotnych. Dzięki niemu jeszcze bardziej można zanurzyć się w światach gier wideo. Nic dziwnego, że gracze na PC również chcieli przetestować nową technologię i mają ku temu świetną sposobność – pad wspiera także komputery osobiste.

Problem jednak w tym, że do tej pory bez PS5 nie dało się aktualizować samego kontrolera. Niedawno pisaliśmy o ciekawych przeciekach, wedle których Sony miało pracować nad specjalnym oprogramowaniem do PC, pozwalającym na łatwą i szybką aktualizację kontrolera bez konsoli. Cieszymy się, iż możemy oficjalnie donieść, że stosowne oprogramowanie jest już dostępne.

Aplikacja „Firmware updater for DualSense wireless controller” jest już dostępna na PC, a do jej uruchomienia potrzebujemy zaledwie 10 MB wolnego miejsca na dysku oraz komputera z systemem Windows. Jak przeprowadzić patchowanie? Wystarczy pobrać z tego miejsca aplikację, a następnie ją zainstalować. Po uruchomieniu apki wystarczy podłączyć DualSense za pomocą USB i… tyle! Proste i szybkie. Niestety, aplikacja nie pozwala na patchowanie paru padów naraz. Musimy więc przeprowadzić aktualizację do każdego kontrolera osobno.

Od czasu do czasu dla kontrolera bezprzewodowego DualSense będą publikowane aktualizacje oprogramowania sprzętowego, które są niezbędne do jego prawidłowego działania. Powiadomienie o nowych aktualizacjach oprogramowania sprzętowego pojawi się po zaktualizowaniu oprogramowania systemowego PS5 do nowszej wersji lub po uruchomieniu aplikacji [Firmware updater for DualSense wireless controller]. SIE stanowczo zaleca instalowanie najnowszych aktualizacji jak najszybciej po ich wydaniu. Nieprzestrzeganie tego zalecenia może narazić kontroler na zagrożenia bezpieczeństwa i/lub uniemożliwić jego prawidłowe działanie.

– wyjaśnia PlayStation

Miejmy nadzieję, że przyszłe łatki pomogą w wykrywaniu kontrolera w większej liczbie gier. Internauci narzekają na brak kompatybilności w niektórych pozycjach. Cieszy jednak, że Sony zajmuje się nie tylko przenoszeniem swoich gier na PC, ale także wspieraniem urządzeń peryferyjnych.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie