Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Drift21 od dzisiaj we wczesnym dostępie na PC. „Realizacja marzeń fanów driftu”

Na platformę Steam w trybie wczesnego dostępu trafił DRIFT21 – flagowa produkcja ECC Games, producenta gier i symulatorów sportów motoryzacyjnych.

DRIFT21 przeniesie gracza na najsłynniejsze tory wyścigowe na świecie. Gra oferuje liczne funkcjonalności, m.in. takie jak garaż do tuningu samochodów, rozbudowany tryb pracy lakierni, trzy tory, tryb ćwiczeń umożliwiający szlifowanie umiejętności driftu, wsparcie kierownic i wiele wyzwań w różnych trybach. ECC Games zamierza długofalowo wspierać grę i wprowadzać w niej nowe mechaniki, które urozmaicą rozrywkę.

– Od początku tworzenia gry DRIFT21 przyświecało nam założenie o stworzeniu projektu, który będzie realizacją marzeń fanów driftu. Ostatnie miesiące były dla całego naszego studia i zespołu deweloperskiego czasem wytężonych działań. Dużo pracy włożyliśmy w kluczowe mechaniki związane z tuningowaniem samochodów, a także staraliśmy się jak najlepiej odwzorować realistyczne zachowanie samochodów. Dziś możemy zaprezentować nasz projekt – mówi Piotr Wątrucki, prezes ECC Games.

Gra dostępna jest w tzw. trybie early access (wczesny dostęp) na platformie Steam. Będziemy systematycznie dodawać nowe tory, samochody, tryby rozgrywki (w tym multiplayer), poprawiać błędy oraz dopracowywać kluczowe funkcjonalności zgodnie z otrzymanymi sugestiami ze strony społeczności. Chcemy działać według ściśle opracowanego planu działania. Wszelkie aktualizacje będą pojawiać się regularnie co kilka tygodni – dodaje.

Wydawcą tytułu DRIFT21 jest 505 Games. Umowa z włoskim wydawcą i dystrybutorem gier została zawarta pod koniec minionego roku. Firma wydaje produkcje na wiodące platformy sprzętowe, a także na urządzenia mobilne i przenośne konsole. Pod szyldem spółki zostały wydane znane na całym świecie i sprzedane w milionach sztuk tytuły takie jak Assetto Corsa oraz Assetto Corsa Competizione. Spółka posiada oddziały w Kalifornii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Chinach i Japonii.

DRIF21 w obecnej wersji oferuje m.in.:

  • garaż do tuningu samochodów, ponad 750 części, rozbudowany tryb pracy lakierni,
  • trzy licencjonowane samochody,
  • trzy tory – EBISU Driftland, EBISU School i EBISU Minami,
  • tryb treningowy, który pozwala ćwiczyć umiejętności driftu,
  • ponad 20 wyzwań w różnych trybach gry, w tym Time Attack, Solo Run i FreeRide,
  • wsparcie dla kierownic i dodatkowego sprzętu simracingowegoThrustmastera, Fanateca i Logitecha.

Cenę DRIFT21 ustalono na 24,99 USD / 22,49 GBP / 24,99 EUR.

Źródło: informacja prasowa

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się