Microsoft zapłacił fabrykom za „priorytet” w produkcji chipów

Xbox Series X - konsola inspirowana Halo
Xbox Series Xbox Series S

Dostępność Xbox Series stała się ostatnio bardzo dobra. W sieci pojawiły się doniesienia sugerujące, skąd może wynikać nagła poprawa.

Informator Shpeshal_Nick sugeruje, że Microsoft „wykupił” pierwszeństwo dla swoich chipów w niektórych fabrykach. Poskutkowało to nagłym wzrostem produkcji konsol Xbox Series, dzięki czemu poprawiła się ich dostępność w sklepach.

Około kwietnia zeszłego roku dostałem wiadomość, że Microsoft będzie miał wiele konsol dostępnych tej jesieni. I tak się stało, prawda?
Microsoft zapłacił za priorytetowe traktowanie chipów w fabrykach, dlatego widzieliśmy o wiele więcej i nadal widzimy o wiele więcej zapasów konsol Xbox. Dla mnie to mądra inwestycja.

– powiedział Shpeshal_Nick w podcaście XboxEra

Niedawno informowałem Was o dostępności konsol Xbox Series, PlayStation 5 i Nintendo Switch OLED w polskich sklepach. Wychodzi na to, że propozycja Microsoftu jest najlepiej dostępna. Co więcej, to jedyny sprzęt najnowszej generacji konsol (wliczając Switcha OLED), którego ceny nie są zawyżone. Widać, że inwestycje Microsoftu przyniosły oczekiwany skutek. Oczywiście dobra dostępność sprzętów Xbox w Polsce może też wynikać z faktu, że konsole PlayStation są u nas bardziej popularne.

Poprawa dostępności konsol jest praktycznie niewidoczna w przypadku PlayStation 5. Sprzęt Sony znika ze sklepowych półek niemal natychmiastowo i jest oferowany w drogich zestawach z grami i akcesoriami. Na horyzoncie na razie nie widać zmian na lepsze.

Jeśli chcecie być na bieżąco z dostępnością konsol PlayStation, Xbox i Nintendo, śledźcie nasz dział z promocjami. Regularnie udostępniamy tam najnowsze oferty z konsolami.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie