Nowe gry PS4 PS5 - kontrolery

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dostępność PS5 wciąż jest zła, więc PlayStation chce… wyprodukować więcej PS4

Dostępność PS5 nadal pozostawia sporo do życzenia. Konsole da się (przynajmniej w Polsce) kupić w droższych zestawach, ale same sprzęty są dosłownie nie do dostania. Sony rzekomo chce wypełnić lukę spowodowaną ogromnym zapotrzebowaniem na nową generację konsol.

PlayStation planuje dalej produkować PlayStation 4 i docelowo chce dostarczyć w tym roku na rynek około milion sztuk konsol starszej generacji – czytamy na łamach Bloomberg. Powodów takiej decyzji ma być kilka.

Po pierwsze, Sony chce w ten sposób sprawić graczom tańszą alternatywę dla PS5, co może odciążyć nieco produkcję najnowszej konsoli. W tym roku ukaże się wiele gier międzygeneracyjnych, co może dodatkowo zachęcić graczy do zakupu starszego sprzętu.

Po drugie, zwiększenie produkcji PS4 pozwoli Sony na łatwiejszą negocjację z firmami produkującymi części do konsol. W efekcie producent mógłby uzyskać bardziej korzystną dla siebie umowę.

Po trzecie, dostępność PS5 jest po prostu zła, więc trzeba jakoś wypełnić zapotrzebowanie na konsole PlayStation. Choć PS4 raczej nie zainteresuje osób będących na bieżąco ze sprzętem do grania, chętni i tak się znajdą.

Dla graczy oznacza to tyle, że jeśli rozważają zakup PS4, nie muszą się martwić o nagły brak konsol w sklepach. Natomiast jeśli nadal czaicie się na PS5 póki co próżno szukać dobrych wieści. Pamiętajcie jednak, że obie konsole Sony wykorzystują inne części, więc zwiększona produkcja PS4 nie powinna wpłynąć negatywnie na dostępność PS5.

Aktualne oferty z najnowszą konsolą PlayStation znajdziecie w naszym dziale z promocjami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się