Chciałeś sobie sprawić konsolę na Święta? Szef Xbox ma dla Ciebie złą wiadomość

Szef Xbox - Phil Spencer
Newsy PS5 Xbox Series

Jeśli liczyliście, że dostępność konsol poprawi się do Świąt, raczej możecie o tym zapomnieć. Szef Xbox przewiduje problemy, które dotkną graczy planujących zakup aktualnej generacji sprzętów do grania.

Phil Spencer twierdzi, że raczej nie ma co liczyć na poprawę sytuacji na rynku konsol przynajmniej do 2023. W przyszłym roku możemy jednak dostrzec zauważalną poprawę i szef Xbox pokusił się nawet o przypuszczenie, że konsole będą dostępne w sklepach stacjonarnych.

Nadal uważam, że w naszym przypadku popyt przewyższy podaż w te Święta. Kiedy dotrzemy do 2023 roku, zaczniecie widzieć coraz bardziej, że podaż dogania popyt i może faktycznie zobaczycie konsole w sklepie, kiedy go odwiedzicie.

– powiedział Phil Spencer w rozmowie z Bloomberg

Oczywiście nie możemy mieć pewności, że konsole faktycznie staną się lepiej dostępne w przyszłym roku. Jest to jednak bardzo prawdopodobne, wszak wielu zainteresowanych najnowszymi konsolami zaopatrzyło się już w swoje egzemplarze.

Na poprawę dostępności konsol czekamy właściwie od czasu ich premiery. Choć w Polsce sytuacja nie jest tak zła, jak w innych regionach świata (szczególnie w przypadku Xbox Series) PlayStation 5 są niedostępne do kupienia poza często drogimi zestawami z grami i akcesoriami.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie