DOOM – moduły hakerskie i tryb wojennej ścieżki

Twórcy DOOM odsłaniają kolejne karty.

Ostatnio pisaliśmy, ile czasu zajmie przejście kampanii w DOOM, lecz pamiętajmy, że na tym zabawa się przecież nie skończy. Tytuł zaoferuje nam dodatkowo zabawę w sieci, poszalejemy m.in. w świeżo ujawnionym trybie wojennej ścieżki. Na czym on polega?


To DOOMowy wariant „króla wzgórza”, z tą różnicą, że punkt przejęcia porusza się ruchem okrężnym po mapie (wzdłuż dokładnie wytyczonej ścieżki). Tymczasem zmieniająca zasady gry runa demona przemieszcza się po tej samej ścieżce, tylko z przeciwnej strony. Gracze muszą zdecydować – ruszać po premię i zmienić się w potężnego demona czy bronić punktu przejęcia? A może lepiej zostać gdzieś po środku i likwidować zagubionych wrogów? Ciągły ruch nadaje rozgrywce unikatowy wymiar i motywuje graczy do szybkiej rozgrywki, tak jak w trybie dla jednej osoby. To dynamiczny, dziki i niezwykle atrakcyjny tryb – przekonuje Bethesda na swojej oficjalnej stronie.

Dowiedzieliśmy się również co nieco o tzw. modułach hakerskich, które wykorzystamy podczas rozgrywki w DOOM. To przedmioty jednorazowego użytku, które będziemy otrzymywać podczas szaleństwa po arenach. Im dłużej będziemy w grze, tym więcej takich dopalaczy zgarniemy. Bethesda zaznacza jednocześnie, że moduły hakerskie nie są związane z mikropłatnościami.

Jakieś przykłady modułów?

  • Licznik zaopatrzenia – wyświetla stopery odrodzenia na elementach do zebrania;
  • Zemsta – wyświetla położenie i zdrowie gracza, który ostatnio cię zabił;
  • Zwiadowca – na kilka sekund po twoim odrodzeniu wyświetlana jest pozycja wszystkich wrogów;
  • Funkcje życiowe – pokazuje paski zdrowia nad głowami wrogów;
  • W poszukiwaniu mocy – wyświetla położenie znajdujących się w pobliżu premii.

Każdy z modułów będziemy mogli wykorzystywać przez określony czas. Jeśli nasza postać zginie, stoper zużycia modułu zatrzyma się i przed odrodzeniem będziemy mogli wybrać inny, zachowując niespożytkowany czas w poprzednim.

Przypominamy, że DOOM ukaże się na PC, PS4 i XOne już 13 maja.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

6 Shares
Share6
+1
Tweet