Doładowanie PSN. Jak to działa i gdzie tanio kupić?

Doładowanie PSN | PlayStation Store | Gdzie kupić? Promocje | Poradnik
PG Exclusive Poradniki

Doładowanie PSN da się kupić znacznie taniej. Dzięki temu gry w PlayStation Store zdobędziemy w niższych, często wręcz promocyjnych cenach. W tym poradniku dowiecie się, gdzie kupić tanie doładowanie do portfela PSN.

Niezależnie od tego, czy wciąż korzystacie z PS4, czy już przeszliście na PS5, PlayStation Network jest usługą nieodzowną. To właśnie dzięki tej platformie społecznościowej połączonej ze sklepem z wirtualnymi grami i innymi funkcjonalnościami możecie tak naprawdę w pełni korzystać z potencjału swojej konsoli. I nie mówię tu tylko o osobach, które uwielbiają granie ze znajomymi czy gaming po sieci, ale także o wszystkich entuzjastach singleplayerowej rozgrywki. W końcu bez tego nie moglibyście nawet kupić nowych gier w edycjach cyfrowych.

Od dawna toczy się jednak batalia w związku z wypierającymi gry pudełkowe tytułami dystrybuowanymi cyfrowo. Każdy ma własne preferencje, co jest oczywiste – jedni wolą trzymać na półce imponującą kolekcję, a inni raczej skłaniają się ku trzymaniu wszystkiego na dysku konsoli lub na swoim koncie. Tylko trzeba pamiętać, że nie wszystkie produkcje dostępne są w wersji fizycznej. W praktyce większość gier (szczególnie tytułów niezależnych) znajdziecie jedynie w „cyfrze”. Szkoda więc byłoby pominąć wiele wyjątkowo udanych gier, nierzadko wykraczających poza to, co znamy z największych hitów AAA.

Na odsiecz rusza więc PlayStation Store, czyli jedyna platforma z grami na PlayStation. To coś w rodzaju Steam z PC, ale dla konsolowców, gdzie możecie zakupić gry i dodatki, a także być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w interesujących nas tytułach. Czasami zaglądając na PS Store, można pomyśleć, że najlepiej jest kupować gry na promocjach. Ma to sporo sensu, ale równie dobrze da się sporo zaoszczędzić, o ile tylko wiemy, jak to zrobić. Spokojnie – od tego jestem ja i zamierzam Wam w tym pomóc.

Spis treści:

 1. PlayStation Network i PlayStation Store. Co to jest i czym się różni?
 2. Czym jest karta doładowująca PlayStation Network?
 3. Jak dodać środki do portfela PlayStation Store? Instrukcja krok po kroku
 4. Co można kupić za doładowanie PSN?
 5. Gdzie można kupić kartę doładowującą PlayStation Network?
 6. Jak tanio doładować PS Store?
 7. Jakie są najlepsze gry w PlayStation Store?

PlayStation Network i PlayStation Store. Co to jest i czym się różni?

Jak wspomniałem wyżej, PSN to coś w rodzaju sieciowej usługi, dzięki której możemy zachować wszelką funkcjonalność naszej konsoli. Każdy użytkownik posługuje się unikalnym nickiem, dzięki czemu możemy dodawać znajomych, wyszukiwać innych graczy i prowadzić z nimi konwersacje. PlayStation Network to także usługa umożliwiająca zdobywanie trofeów (wirtualnych nagród za granie w różne gry) i chwalenie się nimi.

PlayStation Store jest z kolei wirtualnym sklepem dystrybucji cyfrowej, który w praktyce jest częścią PSN. To właśnie dzięki niemu kupimy nowe gry, dodatki do nich i inne, interesujące nas rzeczy. PSN samo w sobie pełni rolę wewnętrznej aplikacji w PS5 czy PS4 jako sklep z grami.

PSN jest więc platformą dla graczy oferującą wiele możliwości, a PSN to jedna jej część. Drugą, o której nie wolno zapomnieć, jest PS Plus. Flagowa usługa subskrypcyjna Sony ma trzy progi – każdy różni się ceną i korzyściami: Essential, Extra i Premium. Podstawowo możemy liczyć na dostęp do trybów wieloosobowych, przechowywanie zapisów w chmurze, a także dodatkowe rabaty na gry w PS Store oraz comiesięczny zestaw paru gier za darmo. Dopłacając więcej, zyskujemy dostęp do obszernej biblioteki nowszych gier, a także dostosowane do dzisiejszej technologii kultowe gry z PSX, PS2, PS3, a nawet PSP. Jest więc tego naprawdę sporo, a PS Plus czasami określany jest jako nieodzowna oferta dla każdego gracza PlayStation.

Czym jest karta doładowująca PlayStation Network?

PlayStation Network to także nasz wirtualny portfel, którym zapłacimy za gry kupowane w PS Store, a także opłacimy comiesięczną subskrypcję PS Plus (jeżeli się na nią zdecydujemy). Doładować go można na parę sposobów, ale najlepszą metodą jest kupowanie kart doładowujących. To fizyczne lub cyfrowe kupony z kodami, które zasilą nasze konto określoną sumą. W praktyce więc za ich pomocą „przelewamy” środki na cyfrowe saldo. Co więcej, nie wymaga to podpinania naszej karty płatniczej pod konto PSN, co dla wielu może być sporym atutem.

Takie kody działają w prosty sposób – za przykładowy kod o wartości 100 zł płacimy 100 zł, czyli wymiana jest 1:1. Da się jednak kupić je taniej, więc tak naprawdę za takie samo doładowanie możemy zapłacić nawet kilkanaście złotych mniej, co w praktyce jest sporą oszczędnością. W dalszej części tekstu wyjaśnię, w jaki sposób wyłapać najlepsze ceny i w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Karty doładowujące do PlayStation Network. Różne rodzaje kwot, za jakie można doładować nasze konto PlayStation
Karty doładowujące do PlayStation Network. Różne rodzaje kwot, za jakie można doładować nasze konto PlayStation

Jak dodać środki do portfela PlayStation Store? Instrukcja krok po kroku

Wykorzystanie kart doładowujących jest banalnie proste. Trzeba tylko pamiętać o paru istotnych krokach.

 1. Kupujemy kartę doładowującą (polecam zajrzeć do tabeli w dalszej części tekstu, aby wybrać najlepszą ofertę)
 2. Musicie zalogować się na konto PlayStation Network
 3. Należy kliknąć ikonę naszego awatara w prawym, górnym rogu ekranu
 4. Teraz trzeba wybrać z rozwijanej listy „Wykorzystaj kod”
 5. W wyświetlonym polu wpisać 12-cyfrowy kod, który dostajemy z kartą doładowującą
 6. Wybrać „Kontynuuj” i to wszystko!

Co można kupić za doładowanie PSN?

Za doładowanie PSN kupimy wszystko, czego dusza zapragnie, o ile jest to cyfrowy produkt, który znajdziemy w PSN lub PS Store. Dotyczy to przede wszystkim gier wideo, ale też dodatków do nich. W ofercie sklepu PlayStation znajdziemy również gry na PS VR (lub nowsze PS VR2), o ile takim sprzętem dysponujemy. Możemy także w ten sposób opłacić subskrypcję PS Plus.

Gdzie można kupić kartę doładowującą PlayStation Network?

„Giftcardy” PSN możemy dostać w większości polskich sklepów z elektroniką i grami. Można je kupić zarówno w formie cyfrowej, jak i fizycznej. W tym pierwszym przypadku kod dostajemy od razu po zakupie i bez wychodzenia do sklepu możemy cieszyć się doładowaniem konta PlayStation Network.

Doładowania do portfela PSN są również dostępne w cyfrowych sklepach z grami jak choćby Gamivo, Instant Gaming i CD Keys. Opłaca się z nich korzystać, bo prawie zawsze kody dostępne są w niższych cenach, niż wynosi wartość ich doładowania. Jako przykład mogę wymienić choćby doładowanie o wartości 100 zł, za które zapłacimy przykładowo 90 zł. To tak, jakby wymienić banknoty o wartości 90 zł na 100 złotych, ale w formie cyfrowej. Brzmi nieźle, prawda?

Jak tanio doładować PS Store?

W tabelce poniżej znajdziecie zestawienie aktualnych cen z cyfrowych sklepów, w których kupicie tańsze doładowanie do swojego konta PSN.

Doładowania 200 zł

Instant GamingDoładowanie PSN o wartości 200 zł163,80 złKUP TUTAJ
GamivoDoładowanie PSN o wartości 200 zł168,41 złKUP TUTAJ
CD KeysDoładowanie PSN o wartości 200 zł191,48 złKUP TUTAJ
EnebaDoładowanie PSN o wartości 200 zł180,23 złKUP TUTAJ

Doładowania 140 zł

Instant GamingDoładowanie PSN o wartości 140 zł114,21 złKUP TUTAJ
GamivoDoładowanie PSN o wartości 140 zł127,35 złKUP TUTAJ
CD KeysDoładowanie PSN o wartości 140 zł132,59 złKUP TUTAJ
EnebaDoładowanie PSN o wartości 140 zł127,65 złKUP TUTAJ

Doładowania 100 zł

Instant GamingDoładowanie PSN o wartości 100 zł80,99 złKUP TUTAJ
GamivoDoładowanie PSN o wartości 100 zł98,15 złKUP TUTAJ
CD KeysDoładowanie PSN o wartości 100 zł97,99 złKUP TUTAJ
EnebaDoładowanie PSN o wartości 100 zł88,80 złKUP TUTAJ

Doładowania 70 zł

Instant GamingDoładowanie PSN o wartości 70 zł58,41 złKUP TUTAJ
GamivoDoładowanie PSN o wartości 70 zł64,28 złKUP TUTAJ
EnebaDoładowanie PSN o wartości 70 zł65,94 złKUP TUTAJ

Doładowania 50 zł

Instant GamingDoładowanie PSN o wartości 50 zł44,24 złKUP TUTAJ
GamivoDoładowanie PSN o wartości 50 zł47,89 złKUP TUTAJ
EnebaDoładowanie PSN o wartości 50 zł47,85 złKUP TUTAJ

Doładowania 36 zł

Instant GamingDoładowanie PSN o wartości 36 zł31,19 złKUP TUTAJ
GamivoDoładowanie PSN o wartości 36 zł34,56 złKUP TUTAJ
EnebaDoładowanie PSN o wartości 36 zł34,17 złKUP TUTAJ

Doładowania 25 zł

Instant GamingDoładowanie PSN o wartości 25 zł22,10 złKUP TUTAJ
GamivoDoładowanie PSN o wartości 25 zł23,94 złKUP TUTAJ
EnebaDoładowanie PSN o wartości 25 zł23,79 złKUP TUTAJ

Doładowania 15 zł

Instant GamingDoładowanie PSN o wartości 15 zł13,79 złKUP TUTAJ
GamivoDoładowanie PSN o wartości 15 zł15,04 złKUP TUTAJ
EnebaDoładowanie PSN o wartości 15 zł14,66 złKUP TUTAJ
Kolaż grafik z gier na PlayStation. Spider-Man, God of War, Days Gone, Death Stranding, Detroit - Bedome Human, Shadow of the Collossus, TLoU 2, Ghost of Tsushima

Jakie są najlepsze gry w PlayStation Store?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. PlayStation Store oferuje każdą wydaną na PlayStation 4 lub 5 grę. To bagatela ponad 7 tysięcy pozycji, a biblioteka stale rośnie! Można jednak pokusić się o znalezienie paru hitów i tytułów, których nie da się pominąć. Spora część z nich to gry od studiów PlayStation, ale nie tylko.

Gigantycznymi sukcesami i grami, bez których PlayStation nie może się obejść, zdecydowanie są obydwie części The Last of Us – Part I i Part II. Part I to remake tytułu z PS3, ale w nowoczesnej oprawie audiowizualnej. Z kolei „dwójka”, mimo premiery na PS4, wciąż imponuje technologią i jest jedną z najpiękniej obecnie wyglądających gier wideo. Gracze konsol Sony powinni również skusić się na ogranie God of War wraz z kontynuacją – GoW Ragnarok. Ciężko byłoby przejść obojętnie obok Ghost of Tsushima czy Horizon Forbidden West. Dla ułatwienia proponuję listę 10 szalenie popularnych tytułów dostępnych w PS Store, które powinien ograć każdy.

 • Wiedźmin 3: Dziki Gon
 • God of War i God of War Ragnarok
 • The Last of Us Part I i Part II
 • Ghost of Tsushima
 • seria Horizon (Zero Dawn i Forbidden West)
 • Red Dead Redemption 2
 • Cyberpunk 2077
 • Marvel’s Spider-Man (wraz ze spin-offem Miles Morales)
 • Elden Ring
 • Gran Turismo 7

Możemy też skusić się na najnowsze hity, w tym gry, które w tym roku zdobyły gigantyczną popularność. Oczywiście nie sposób pominąć Diablo IV, Final Fantasy XVI, Hogwarts Legacy, Star Wars Jedi: Ocalały, Resident Evil 4 Remake, czy Dead Island 2. Przed nami jeszcze więcej premier – gracze PS5 (oraz w niektórych przypadkach też PS4) dostaną Baldur’s Gate 3, które na PC cieszy się wielkim sukcesem, Marvel’s Spider-Man 2, Alan Wake 2, Lies of P i jeszcze dużo, dużo więcej.

Drogi Czytelniku!
Niektóre z naszych tekstów zawierają linki afiliacyjne. Jeśli w nie klikniesz,
nie ponosisz żadnych kosztów, ale przyczyniasz się do rozwoju całego portalu

PlanetaGracza.pl. Dziękujemy za wsparcie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie