Disintegration – wymagania sprzętowe i zapisy do zamkniętej bety

Kto chce mieć szansę na testowanie Disintegration przed premierą (wersja PC), może się zgłaszać. Przy okazji, studio V1 Interactive ujawniło wymagania sprzętowe tego nadchodzącego futurystycznego FPS’a z elementami taktycznymi.

Wydawca Private Division wraz ze studiem V1 Interactive ogłosiły, że gracze mogą zapisać się do zamkniętej bety Disintegration. Ponadto ujawniono wymagania sprzętowe gry, choć z zastrzeżeniem, że dotyczą one właśnie testów strzelanki i mogą jeszcze ulec zmianie.

Beta rozpocznie się na platformach PS4, Xbox One oraz PC. Terminy zamkniętej bety (ramy czasowe mogą ulec zmianie):

  • Wtorek | 28 stycznia 17:00 – 29 stycznia 8:59 czasu polskiego
  • Środa | 29 stycznia 17:00 – 30 stycznia 8:59 czasu polskiego

Niedługo później, bo 31 stycznia, wystartuje otwarta beta (również na platformach PS4, Xbox One i PC), która potrwa do 1 lutego. Obie wersje beta pozwolą graczom przetestować dwa z trzech szaleńczych trybów wieloosobowych, które będą dostępne w pełnej wersji gry w chwili premiery.

W „Dostawie”, pierwszym trybie gry, gracze konkurują ze sobą podczas dwóch dynamicznych rund, kiedy to jedna drużyna stara się dostarczyć ładunek – co może zrobić wyłącznie oddział naziemny – a druga broni terenu. W drugim trybie gry, „Kontrola”, dwie drużyny walczą o dominację nad różnymi punktami do przejęcia. Gracze muszą zachować oddział naziemny przy życiu i utrzymać go w obrębie strefy. To jedyny sposób na zyskanie wyniku, który pozwoli wygrać mecz.

W wersji beta dostępne będzie siedem wyjątkowych ekip z ostatecznej wersji gry, między innymi zwiększający obrażenia Tech Noir czy atakujący za pomocą broni jądrowej Warhedz. Celem obu wersji beta będzie sprawdzenie stabilności gry oraz pozyskanie opinii od graczy przed jej premierą w tym roku.

Disintegration – cóż to takiego?

Jak czytamy na Steam, Disintegration to nowa strzelanka science fiction z perspektywy pierwszej osoby, której akcja rozgrywa się na Ziemi w niedalekiej przyszłości, gdzie jedyną nadzieją na przetrwanie ludzkości jest Integracja – technologia zaprojektowana, by zachować ludzkie mózgi w zrobotyzowanych pancerzach. Wcielasz się w Romera Shoala, byłego pilota Grawilotu, dowodząc małemu zIntegrowanemu ruchowi oporu. Gdy despotyczne siły Rayonne są gotowe wyeliminować resztki ludzkiego społeczeństwa, to do Romera i jego ekipy Wyrzutków należy obrona ludzkości i danie jej nowego początku. Siądź za sterami różnorodnych, uzbrojonych Grawilotów i poprowadź swoją ekipę na lądzie, wykorzystując unikalne zdolności jednostek i opanowując swój własny arsenał, by zdominować pole bitwy.

Disintegration zawiera kampanię dla jednego gracza i intensywny tryb PvP dla wielu graczy, w którym piloci i ich załogi rywalizują w 3 ekscytujących trybach na wielu mapach.

Disintegration – wymagania sprzętowe dla bety

V1 Interactive zaleca testowanie gry na komputerze wyposażonym w procesor Intel i5 5. generacji, kartą graficzną GTX 970 i 8 GB pamięci RAM. Użytkownikom AMD zespół sugeruje użycie RYZEN 5 1600 z RX480 i 8 GB pamięci RAM. Na takich specyfikacjach mamy uruchomić grę w rozdzielczości 1920 × 1080.

Disintegration – wymagania sprzętowe

Kto sprosta powyższym wymaganiom i chce zapisać się do bety, niech zajrzy pod ten adres. Gra zmierza nie tylko na PC, lecz również na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera w 2020 roku.

Źródło: informacja prasowa, Steam, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.