Diablo Immortal miażdżone przez graczy. Jedna z najgorszych ocen w historii gier Blizzarda

Diablo Immortal miażdżone w recenzjach. Skrajnie niska ocena graczy
Mobile Newsy PC

Diablo Immortal jest świetną produkcją z dużym „ale” – mikropłatnościami. Twórcy postawili na inwazyjny system, który kojarzy się z pay-to-win. W internecie gra bombardowana jest niskimi ocenami graczy.

Gracze, którzy nie są zadowoleni z wydania wersji mobilnej jednej z ich ulubionych gier? Zaskakująco solidna rozgrywka, ale tłamszona mikropłatnościami? „Nowe, nie znałem” – chciałoby się rzec. Szkoda, że historia zna wiele podobnych przykładów. Najnowsza darmowa produkcja Blizzarda obecnie ugina się pod falą krytyki.

Wystarczy tylko zajrzeć na serwis Metacritic, czyli internetowy agregat ocen. Wersja gry na iOS może pochwalić się dość wysoką średnią, jeśli chodzi o opinie krytyków. W przypadku graczy nie jest już jednak tak kolorowo. Średnia „0.6” mówi sama za siebie – jest tragicznie. Tak przynajmniej uważają gracze, którzy postanowili swoje niezadowolenie przelać w formie review bombingu produkcji. Co im się nie podoba? To akurat dość jasne – największa zmora gier mobilnych, czyli mikropłatności.

Samej rozgrywce raczej ciężko cokolwiek zarzucić. To zasadniczo znane i uwielbiane Diablo, ale po prostu w mobilnej formie. Graczom jednak najbardziej nie przypadł do gustu endgame gry, w którego trakcie jesteśmy wręcz zmuszani do wydawania pieniędzy. Zaledwie wczoraj pisaliśmy o wyliczeniach pewnego kanału na YouTube – aby „wymaksować” naszą postać, potrzeba nawet 100 tys. dolarów. Możemy też na ten cel przeznaczyć 10 lat, ale i tak nie zrównamy się z „użytkownikami premium”.

Diablo Immortal płonie w piekle krytyki

Potrzeba około 10 lat gry, aby osiągnąć coś bez płacenia. W tej grze nie chodzi o rozgrywkę, ale o zasobność portfela.

– grzmi jeden z graczy

Inni gracze bezpośrednio wyjaśniają, że główny problem leży po stronie PVP i braku balansu postaci płacących z „darmowymi”.

Totalne pay-to-win, niestety fabuła gry jest fajna, ale jeśli chcesz się bawić w PVP, jeśli nie wydasz dużo pieniędzy, nigdy nie będziesz w stanie wygrać!!!

– czytamy w opinii innego użytownika

Inni gracze twierdzą wręcz, że „kamień duszy Diablo został rozbity”. Obecnie tytuł ten jest jawnie atakowany przez graczy, o czym świadczy mnóstwo ocen „0” i „1”. Krytycy raczej pozytywnie oceniają produkcję – średnia ocena wynosi obecnie 79/100. Co ciekawe, na App Store i Google Play opinie użytkowników są o wiele lepsze, choć część z nich i tak wytyka twórcom agresywny model mikropłatności. W momencie pisania tego artykułu ocena gry według użytkowników Metacritic wynosi tyle samo, ile ocena Warcraft III Reforged, czyli koronnego przykładu „upadku” wielkiej serii. Jedyną gorzej ocenianą produkcją wydawcy jest teraz  World of Warcraft Classic: Burning Crusade.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie