„Wymaksowanie” postaci w Diablo Immortal może kosztować fortunę albo… 10 lat darmowego grania

Diablo Immortal.
Mobile Newsy PC

Chcecie „wymaksować” postać w Diablo Immortal? Jeżeli nie macie niemałej fortuny na karcie – lepiej nawet nie zaczynajcie. Może Wam to zająć wyjątkowo długo.

Nie od dziś wiadomo, że gry mobilne to wyjątkowa forma gier-usług. I choć na rynkach azjatyckich czy ogólnie w przemyśle „growym” takie produkcje istnieją od dawna, fani popularnych marek wciąż nie mogą zdzierżyć pay-to-win w przypadku mobilnych odsłon ich ulubionych serii. Nie inaczej jest z niedawno wydanym Diablo Immortal. I nie ma się tu co dziwić, bo sytuacja może faktycznie być kuriozalna.

Oczywiście wszystkie informacje opierają się na dość ogólnych wyliczeniach. Mimo wszystko daje to dość niezły pogląd na to, jak mikropłatności obecnie wyglądają. Wielu fanów Diablo zarzuca Blizzardowi zbytnie postawienie na płacących użytkowników. W końcu endgame bez płacenia mija się tutaj z sensem. „Darmowi” gracze PvP stający do bojów z „płacącymi” raczej nie mają szans.

Diablo Immortal na 10 lat albo za 100 tysięcy dolarów

Kanał Bellular News wyliczył, że na zdobycie maksymalnego poziomu swojego wyposażenia w grze potrzeba klejnotów o wartości około 110 tys. dolarów. Sam system levelowania wyposażenia jest dość skomplikowany, co tylko zachęca nowych użytkowników do płacenia. Inwestując bowiem w najlepszej jakości klejnoty (oznaczone jako „legendarne”), możemy osadzać je w naszej zbroi czy broni. Ich rozwijanie (poświęcając na tę rzecz inne klejnoty) daje lepsze i wyższe premie do statystyk. Jakby tego było mało, kupowanie skrzynek zawierających legendarne klejnoty nie jest niczym pewnym, gdyż te wypadają nam… losowo. Tak więc gracze, którzy nie będą mogli liczyć na tyle szczęścia, potencjalnie mogą wydać jeszcze więcej.

Do tego wszystkiego są też wyliczenia jednego z graczy na Reddicie z bety gry, które pokrywają się z kalkulacjami Bellular News. Nie wnikając za bardzo w szczegóły, osiągnięcie 10. poziomu sześciu kryształów kosztuje około 45 tysięcy dolarów. Gracze mogą jednak odblokować pełen potencjał możliwości rezonowania kryształów (dodatkowych premii do postaci) za jeszcze więcej. Teoretycznie odblokowanie wszystkich premii z kryształów może kosztować nas wspomniane 100 tysięcy dolarów w skrzynkach z lootem. Potencjalnie oznacza to, że jedna, najwyższa statystyka do postaci, może być warta niemałą fortunę. Tym bonusem, wedle ustaleń graczy, jest m.in. „1% redukcji otrzymywanych obrażeń”. No cóż…

Można też grać za darmo. Tutaj jednak również nie jest kolorowo. Wedle Bellular News, dojście mniej więcej do poziomu „płatnego” gracza wymaga około 10 lat grindowania. Szkoda tylko, że i wtedy nie zrówna się z nim levelem, bo za darmo nie da się zdobyć najcenniejszego lootu, który dostępny jest wyłącznie za prawdziwe pieniądze.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie