Diablo II Resurrected jeszcze nie umarło. Blizzard zapowiada wielkie zmiany

diablo ii resurrected
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Wydawać by się mogło, że przy Diablo II Resurrected pozostaną wyłącznie „starzy wyjadacze”. Blizzard postanowił jednak zapowiedzieć olbrzymią liczbę poprawek i nowości.

Odświeżony „Diaboł” nie miał łatwego startu, ale przyszłość rysuje się kolorowo niczym Diablo III (oj, wiem, wiem)!

Diablo II Resurrected ze zmianami w aktualizacji 2.4

Diablo II w wersji zremasterowanej okazało się problematycznym doświadczeniem, które po pewnym czasie udało się nieco poprawić. Twórcy nie spoczywają jednak na laurach, gdyż zapowiadają nową zawartość do swojej produkcji. Na pierwszy plan z pewnością wysuwa się dodanie rankingów.

Te, podobnie jak w oryginalnej „dwójce” podzielone zostaną na cztery kategorie:

  • Klasyczny ranking – wersja rankingu na 4 akty
  • Hardcorowy ranking – wersja rankingu z jednym życiem, podzielona na 4 akty
  • Klasyczny ranking dodatku – to samo, co klasyczny ranking + zawartość Lord of Destruction (5 akt)
  • Hardcorowy ranking dodatku – to samo, co hardcorowy ranking + zawartość Lord of Destruction (5 akt)

Dzięki rankingowi gracze będą mogli liczyć na awans na 99 poziom doświadczenia, a także wiele nowych słów runicznych do odblokowania. Blizzard wyjaśnia jednocześnie, że runy te nie pojawiły się w standardowej wersji gry, ale ich zdobycie pozwoli na przeniesienie postaci gracza do gry pozarankingowej po zakończeniu sezonu.

Pierwszy raz od 23 marca 2010 roku, deweloperzy pokusili się o tak istotne zmiany w balansie postaci. Ponad 11 lat temu (sic!) wydano patch do oryginalnego Diablo II, w którym zastosowano szereg poprawek i ulepszeń.

Teraz, jedenaście lat później, wprowadzamy nowe zmiany, aby zwiększyć różnorodność budowy postaci oraz zachować klasową fantazję i specjalizację! Te cele są kluczowe. Sprawdzamy niewykorzystywane umiejętności, oceniamy opóźnienia w rzucaniu czarów, wprowadzamy zmiany w jakości i robimy wiele więcej, aby osiągnąć te cele.

Blizzard na oficjalnym blogu gry

Twórcy przedstawili szczegółowe zmiany i własne przemyślenia na temat klas postaci, które znajdziecie w tym miejscu. My tylko streścimy, na co możemy liczyć.

Potać Amazonki, zdaniem deweloperów, jest zbalansowana całkiem nieźle, ale chcą oni poprawić jej zdolności walki w zwarciu i ulepszyć szereg umiejętności. Postać Zabójczyni ma stać się mniej wymagająca, a przynajmniej jeżeli chodzi o wyższe, bardziej wymagające poziomy. Gracze faworyzujący Barbarzyńcę mogą liczyć na większą różnorodność w walce, a także poprawienie niektórych skilli. Nekromanta ma dostać ulepszone przywołania, Paladyn doczeka się poprawy rzadko wybieranych przez graczy umiejętności (Aury Ofensywne i niektóre skille). Ostatecznie, Czarodziejka ma zyskać większe pole do popisu w kwestii przede wszystkim czarowania pancerzy.

Aktualizacja do odświeżonego Diablo pojawi się „gdzieś na początku przyszłego roku”.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie