Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Deathloop z obiecującym wsparciem DualSense. Poczujesz różnicę

Twórcy Deathloop podzielili się szczegółami odnośnie wsparcia kontrolera DualSense. Każda broń ma gwarantować zupełnie inne doznania.

Nowa marka Bethesdy już wkrótce wbije się w next-genowe konsole. Deathloop ma zadebiutować na rynku 21 maja przyszłego roku i zapowiada się naprawdę interesująco.

Twórcy ruszyli z szeroką kampanią promocyjną i jako, że jest to gra czasowo ekskluzywna na PS5 i PC, to znajdzie się w niej miejsce na wykorzystanie funkcji kontrolera DualSense.

Efekty haptyczne mają znacznie poprawić immersję w grze. Każda broń oferuje zupełnie inne odczucia, co zadowoli fanów różnorodnego strzelania. Dodatkowo każdy ruch naszej postaci ma być w pełni odczuwalny na kontrolerze. Pad zareaguje inaczej na bieg, ślizg i skok.

Co więcej, również adaptacyjne triggery ulepszą naszą rozgrywkę. Bethesda szczególnie mocno podkreśla ich znaczenie w zabawie. Broń z niższej półki może się zaciąć i przekonamy się o tym na własnej skórze, kiedy trigger również postawi nam mocny opór. Podobnie sprawa wygląda w przypadku odrzutu broni, który także będzie odczuwalny.

Na dokładkę, gra wykorzysta również głośnik wbudowany w DualSense. Będzie on wydawał z siebie wybrane dźwięki, takie jak świst pocisków przelatujących obok naszej głowy, odgłos wystrzelenia ostatniego naboju i kilka innych.

DualSense będzie więc bardzo istotnym elementem rozgrywki w Deathloop i zanosi się na to, że pokaże pełną moc kontrolera Sony. Zobaczymy czy praktyka dorówna teorii.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się