Deathloop - główny bohater strzela do przeciwnika, który lewituje w powietrzu

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Deathloop na PC ponoć w opłakanym stanie. Wysyp negatywnych recenzji na Steam

Gracze z całego świata skarżą się na Deathloop w wydaniu na komputery osobiste. Gra ma cierpieć na problemy związane z optymalizacją nawet na silniejszych konfiguracjach sprzętowych.

Wystarczy wejść na platformę Steam, aby naczytać się dziesiątek, jak nie setek, negatywnych opinii wobec stanu produkcji. Te w zdecydowanej większości dotyczą właśnie „chrupnięć” podczas ogrywania tytułu. Poniżej możecie znaleźć przykładowy wpis:

Gra jest świetna, tylko optymalizacja jest… NAPRAWDĘ ZŁA. Zacinała się jak szalona na moim RTX 3070 Ti w 1080p nawet z najnowszymi sterownikami i wyłączonym RT. Wygląda na to, że to problem z silnikiem. Na razie zlecę refund i rozważę ponowny zakup w przyszłości.

– pisze w recenzji gry niezadowolony gracz na platformie Steam

Wielu innych graczy doszukuje się źródła problemu w zabezpieczeniu Denuvo, które jest obecne w plikach Deathloop. Już niejednokrotnie zdarzało się, że pozbycie się tego DRM-a pozwalało grom osiągnąć o wiele więcej FPS-ów nawet w niezwykle dławiących produkcję momentach.

Poniżej możecie zobaczyć wideo autorstwa Cycu1, który postanowił sprawdzić działanie najnowszego dzieła Arkane Studios właśnie na PC. Jego komputer testowy został wyposażony w układ RTX 3080. Zobaczcie sami, jak na jego dość high-endowym sprzęcie radzi sobie produkcja.

Nie będę ukrywał, że w mojej opinii sytuacja jest dość przykra. Omawiana w newsie gra dopiero dziś ma swoją premierę, więc być może najbliższe patche poprawią sytuację związaną ze spadkami FPS-ów na PC. Wygląda na to, że wersja na PS5 jest pozbawiona tego defektu. Zresztą recenzje największych growych redakcji okrzyknęły tytuł jedną z najlepszych produkcji tego roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się