Norman Reedus wygadał się o powstawaniu Death Stranding 2. Kojima odpowiada

death stranding directors cut
Newsy PC PS5

Znany hollywoodzki gwiazdor mógł przypadkowo wygadać się na temat Death Stranding 2. Tym razem nic nie zwiastuje, że wyłącznie żartuje sobie z fanów.

Death Stranding okazało się świetną pozycją, ale zdecydowanie nie dla wszystkich. Niemniej fani Kojimy mieli powód do świętowania – legendarny deweloper wydał przecież zupełnie nową markę! Do tego z gwiazdorską obsadą i w zasadzie niespotykanym gameplayem. Projektant już od dawna sugeruje prace nad kolejną grą, którą fani mają właśnie za DS2. I tym razem jest ku temu dość potężny argument.

Znany aktor Norman Reedus (wcielający się w protagonistę pierwszej części) udzielił wywiadu serwisowi Leo. I w zasadzie nie ma tutaj zbyt wielkiego pola do interpretacji – Reedus powiedział, że „dopiero zaczęliśmy [prace – dop. red.] nad drugą częścią” w odniesieniu do kontynuacji Death Stranding. W kolejnym pytaniu dziennikarz zadaje pytanie dotyczące produkcji pierwszej gry, ale aktor dalej potwierdza faktyczne istnienie „dwójki”.

Guillermo Del Toro, z którym nagrywałem mój pierwszy film, zadzwonił do mnie i powiedział: „Hej, jest taki facet, nazywa się Hideo Kojima, zadzwoni do ciebie, powiedz tylko tak”. A ja na to: „Jak to po prostu powiedz tak?”. A on na to: „Przestań być dupkiem, po prostu powiedz tak” […]. Ukończenie wszystkich sesji MoCap i innych elementów zajęło mi może dwa lub trzy lata. To wymaga ogromnej pracy. A potem gra wyszła i zdobyła wszystkie nagrody, to była wielka rzecz, więc zaczęliśmy drugą część.

– wyjaśnia w wywiadzie Norman Reedus

Death Stranding 2 potwierdzone?

Reedus już wcześniej sugerował faktyczne powstanie kontynuacji. Zresztą, nie byłoby to zbytnim zaskoczeniem – „jedynka” okazała się hitem, a nowa marka Kojimy może być eksploatowana na wiele innych sposobów. Sam designer mówił, że z pewnością obierze nowy kierunek przy możliwej „dwójce”. Słowa aktora ciężko odebrać jakkolwiek inaczej, niż jednoznaczne potwierdzenie, iż gra faktycznie powstaje. Znając jednak Kojimę i biorąc pod uwagę niedawne plotki na temat kolejnego Silent Hilla (właśnie od Japończyka), wstrzymałbym się z celebracją chwili, póki nie dostaniemy oficjalnego potwierdzenia.

A to w zasadzie mogło niejako nadejść. Hideo Kojima niedługo po wywiadzie wrzucił na Twittera serię zdjęć, na których znajdziemy także i gwiazdora. Tym razem zdjęcia w oczywisty sposób nawiązują do The Walking Dead, gdzie Reedus właśnie grał. Sam Kojima trzyma na niektórych zdjęciach Lucille, czyli broń jednego z bohaterów TWD. No i stoi z nią nad biednym Reedusem, niemal jakby… wymierzając mu karę za chlapnięcie o grze? Do tego jest jeszcze tajemniczy podpis tweeta „Idź do prywatnego pokoju, przyjacielu”, który może nawiązywać do kary lub do faktycznego pokoju bohatera w Death Stranding.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie