Deadlight: Director’s Cut z datą premiery. Surwiwal horror z oryginalnym podejściem do zombie

Jest również zwiastun.

Techland, oficjalny partner Kocha Media na rynku polskim, informuje, że 21 czerwca zadebiutuje Deadlight: Director’s Cut. Gra należy do gatunku surwiwal horror i prezentuje oryginalne podejście do tematu epidemii zombie. Po raz pierwszy raz będą mieli okazję zagrać w nią posiadacze konsoli PlayStation.


Akcja gry przenosi nas na przedmieścia Seattle 1986 roku opanowane przez epidemię zombie. Są to czasy, gdy nie istniały smartfony, a Internet dopiero raczkował – kontakt ze światem był utrudniony. W obliczu kataklizmu panowała pełna dezinformacja. W takich warunkach przyjdzie graczom walczyć o przetrwanie w Deadlight: Director’s Cut. Gracz wciela się w rolę Randalla Wayne’a, który wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu żony i córki.

– Nie tylko realia, w jakich rozgrywa się Deadlight, są oryginalne. Niesamowicie wciągająca jest również rozgrywka. Gracz wciela się w postać, która nie jest wyszkolonym żołnierzem. W starciach z przeciwnikami musi wykazać się sprytem i podejściem taktycznym, gdyż bezpośrednie starcia mogą być zgubne w skutkach – komentuje Dyrektor ds. Marketingu i PR Wydawnictwa Techland, Tomasz Gawlikowski.

Pudełkowa wersja Deadlight: Director’s Cut to poprawiona oprawa graficzna. Gra oferowana jest w pełnej rozdzielczości HD, z nowymi animacjami oraz ulepszonym sterowaniem. Dodano też nowy tryb gry z systemem rankingowym – Survival Arena oraz najwyższy poziom trudności Nightmare.  Ponadto wraz z grą gracze otrzymają artbook oraz dzienniki dewelopera ukazujące kulisy produkcji.

Na uwagę zasługuje artystyczny styl gry. Autorzy umiejętnie operują cieniem, który skrywa również postać głównego bohatera, a całość uzupełniają klimatyczne sceny filmowe, przypominające ruchomy komiks. Oryginalny Deadlight był jednym z największych hitów cyfrowej platformy Xbox Live Arcade. Produkcję nominowano do prestiżowej nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) w kategorii Debiutująca gra.

Deadlight: Director’s Cut zadebiutuje już 21 czerwca. Sugerowana cena to 99,90 zł (PlayStation 4 i Xbox One) oraz 59,90 zł (PC).

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet