Szykujcie się na kolejną transmisję remake’u Dead Space. Twórcy opowiedzą nam o grafice

Dead Space Remake jest
Newsy PC PS5 Xbox Series

Dead Space remake wydaje się dokładnie tym, czego oczekiwali fani. Na potwierdzenie tej tezy przyjdzie nam trochę zaczekać, a w międzyczasie warto przygotować się na kolejny pokaz gry.

O tym, że Motive szykuje dla nas kolejny pokaz wyczekiwanej gry, wiedzieliśmy krótko po zakończeniu poprzedniego „strumyka”. Twórcom zależy na dopracowaniu tytułu zgodnie z oczekiwaniami fanów. Bliska współpraca z graczami, a także streamerami serii może przełożyć się na spełnienie pokładanych w deweloperach obietnic.

Jednym z elementów, na które stawiają twórcy, jest komunikacja. Na bieżąco dzielą się oni szczegółami i własnymi pomysłami dzięki regularnym transmisjom. Później, co szczególnie ważne, biorą zdanie społeczności pod uwagę. W końcu udowodnili już, że mogą poprawić elementy, które graczom nie do końca się spodobały.

W końcu EA Motive przekazało za pośrednictwem Twittera, iż kolejna transmisja Dead Space remake odbędzie się już 12 maja (w najbliższy czwartek) o godzinie 19:00 czasu polskiego. Podzielono się krótką zajawką wideo, na której jednak nie znajdziemy nic szczególnego.

Tym razem stream skupi się na aspekcie artystycznym gry. Twórcy poruszą temat zupełnie nowego silnika, jego dostosowywania do najnowszej generacji sprzętu do grania, a także ważnych zmian w warstwie wizualnej. Nie ma co ukrywać, że tych ma być sporo. W końcu cała gra powstaje praktycznie od nowa, bazując jedynie na tym, co znamy z 2008 roku.

Zespół Motive zaprezentuje wczesny materiał filmowy pokazujący, w jaki sposób wykorzystują silnik Frostbite, sprzęt 5. generacji i komputery PC do wizualnej ewolucji i przebudowy środowisk, postaci, efektów specjalnych, oświetlenia i innych elementów oryginalnego Dead Space od podstaw, aby stworzyć nowy poziom wrażeń i jakości dla współczesnych odbiorców.

– wyjaśnia w komunikacie EA

Deweloperzy z pewnością skupią się na nowym oświetleniu, otoczeniu, model postaci i efektach specjalnych. Przypomnę, iż tytuł ma zadebiutować w 2023 roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie