Dead Space powraca! Jest zwiastun i pierwsze informacje o remake’u

Remake Dead Space - grafika
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Electronic Arts zapowiedziało remake pierwszej odsłony Dead Space. Studio Motive przygotowuje odświeżenie kultowego horroru science-fiction.

Plotki się potwierdziły! Electronic Arts zapowiedziało remake swojego kultowego horroru. Za grę odpowiada EA Motive, które pracowało wcześniej nad Star Wars: Squadrons i pomagało przy Battlefront 2. Niestety, nie poznaliśmy jeszcze daty premiery „nowego” Dead Space.

Udostępniono też wstępny opis gry. Tytuł ukaże się tylko na konsolach nowej generacji oraz PC, więc raczej możemy być spokojni o jakość oprawy. Co więcej, remake ma zachować fundamenty pierwowzoru. Zobaczcie pierwszy krótki, ale za to bardzo urodziwy zwiastun.

Klasyczny horror science-fiction powraca w zupełnie nowej odsłonie – Motive Studios przygotowało jeszcze bardziej immersyjną rozgrywkę. Dzięki mocy silnika Frostbite i konsol następnej generacji, nowa wersja gry zapewni niezrównaną grafikę i ulepszenia rozgrywki, jednocześnie zachowując wierność oryginałowi. Dead Space pojawi się na PlayStation 5, Xbox Series X oraz S i PC.

– czytamy w opisie gry

Brzmi to naprawdę dobrze. Jedyną moją obawą jest to, czy Motive dobrze przeniesie niesamowicie gęsty klimat oryginału na nowy silnik. Niemniej trailer zwiastuje, że chyba i oto nie musimy się martwić.

Pozostaje czekać na zrzut kolejnych informacji. Nie znamy nawet przybliżonej daty debiutu ani innych, ważnych konkretów, ale fani oryginału powinni mieć ten remake na oku. Trzymam kciuki, aby Motive dostarczyło naprawdę solidną produkcję.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie