Fanowski demake Dead Space wygląda świetnie. Zagramy za darmo

Dead Space Demake dostępne zupełnie za darmo. Wygląda świetnie
Newsy PC

“Let’s party like it’s ’98” czy coś takiego. Fan stworzył krótki demake Dead Space, który pokazuje kultową grę z grafiką rodem z PS1. I dostępny jest za darmo!

Era PlayStation 1 jest dziś szczególnie uwielbiana wśród fanów “stylizowanych gier”, a w szczególności – horrorów. Na itch.io czy mnóstwie innych podobnych platform z grami znajdziemy zatrzęsienie horrorów inspirowanych grafiką z PS1. Muszę przyznać, że metoda w tym szaleństwie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Dziś te wszystkie piksele kojarzą się z dawnymi czasami mrocznej pustki, gdy my byliśmy niewinni, a gry zdawały się straszyć jeszcze bardziej.

Dlatego też pomysł na stworzenie demake’u Dead Space brzmi tak wyjątkowo dobrze. Fani już od dawna pokazują nam dzisiejsze gry w “retro” wersji jak The Last of Us czy Bloodborne (w którego akurat zagramy!) i wiele z nich wydaje się wyjątkowo ciekawa. Dlatego też demake klasyki horroru science-fiction jest tak atrakcyjny. To nie stylizowany filmik, a faktyczna gra i to taka, w którą zagramy zupełnie za darmo. Wystarczy udać się na stronę projektu i go pobrać.

Szkopuł w tym, że twórca interesującej wizji nie przeniósł całej gry na “silnik à la PlayStation 1”. To jedynie 10-15 rozgrywki. Na szczęście są to minuty przesiąknięte klimatem, kojarzącym się niejako z The Thing Carpentera czy Event Horizon z 1997 roku. Naprawdę warto, nawet jeżeli taka stylistyka do Was nie przemawia, ale markę Dead Space uwielbiacie.

Jeżeli z kolei chcielibyście więcej tego typu pomysłów, możecie też sprawdzić, jak w wersji z PSX-a prezentuje się jeszcze Outlast, God of War czy nawet… remake Resident Evil 3 (tak, wiem, że to dziwne)!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie