Remake Dead Space 2 powstaje? Ciekawa reklama Electronic Arts

Dead Space 2 Remake powstaje? | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Gracze już węszą zapowiedź Dead Space 2 Remake. Nie wiemy, czy gra faktycznie powstaje, ale istnieje na to spora szansa – a teraz jeszcze ta reklama EA…

Remake pierwszego Dead Space okazała się gigantycznym sukcesem, który znacząco wyszedł poza oczekiwania wydawcy. Była to druga najlepiej sprzedająca się gra w miesiącu swojej premiery, tuż za Call of Duty. Samo to powinno więc zagwarantować, że “dwójka” również doczeka się odświeżenia. Na razie nic nie jest pewne, choć niektórzy twierdzą, że nowa reklama sklepu z gadżetami EA właśnie to sugeruje.

Dead Space 2 Remake potwierdzony? Nie no, powoli!

Wszystko przez z pozoru niewinny wpis na Twitterze. Jest to tak naprawdę reklama plakatu wzorowanego na technicznych planach budowy legendarnego pistoleta plazmowego z gry. Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że jako tło obrazka użyto grafiki z Dead Space 2. Wiecie, mogliby wziąć cokolwiek innego, w tym grafikę z popularnego remake’u “jedynki”. Zamiast tego wybrali jednak drugą część.

Samo w sobie nie jest to jednak żaden dowód, dlatego nie radzę się napalać. Powstanie gry jest mimo wszystko bardzo możliwe – remake pierwszej części był sukcesem, a EA pytało potem graczy, czy chcieliby remake “dwójki”. Większość zagłosowała, że tak. Electronic Arts może więc faktycznie przymierzać się do zapowiedzi. Studio Motive pracuje obecnie nad grą Iron Man, ale być może jednocześnie rozwijają dwa projekty.

Istnienie remake’u “dwójki” było również dość wyraźnie sugerowane w pierwszej części. Wystarczy tylko przyjrzeć się bliżej temu easter eggowi.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie