Dead Space 2 też dostanie remake? Na to wskazuje ciekawy easter egg

Dead Space 2 Remake powstaje? Na to wskazuje ciekawy easter egg
Newsy PC PS5 Xbox Series

Dead Space 2 Remake wydaje się jedynie kwestią czasu, ale EA nic w tej kwestii nie powiedziało. W niedawnej premierze znajdziemy jednak ciekawe nawiązanie.

EA Motive rozłożyło krytyków na łopatki, wydając odświeżenie jednego z najbardziej kultowych i cenionych survival horrorów w historii. No to chyba teraz pora na kontynuację, prawda?

Dead Space 2 Remake sugerowane przez easter egga w „jedynce”

Po ukończeniu świetnie przyjętego remake’u Dead Space, gracze są nagradzani możliwością ogrania tego wszystkiego raz jeszcze, dzięki trybowi Nowa Gra Plus. Tym razem jednak pojawia się parę ciekawych nowości, w tym więcej poukrywanych gdzieniegdzie dzienników. Jeden z nich wydaje się albo bardzo sprytnym easter eggiem, albo niejako zapowiedzią remake’u „dwójki”.

Otóż w jednym z nowych logów możemy przeczytać konwersację e-mailową dwóch pracowników. Piszą oni o poszukiwaniu nowych możliwości zarobkowych, związanych z nadchodzącą „likwidacją”. Wraz z kolejnymi e-mailami, obydwie postacie zastanawiają się nad możliwością pracowania na stacji Sprawl na Tytanie. Co nam to daje?

Otóż Sprawl to główna lokacja, w której toczy się akcja Dead Space 2. Po tym, gdy Isaac ucieka z opętanej przez krwiożercze kosmiczne mutanty Ishimury, główny bohater znajduje potencjalny spokój właśnie tam. Warto jednak dodać, iż EA do tej pory nie potwierdziła tego, czy DS2 dostane odświeżenie. Patrząc jednak na pozytywny odzew fanów, raczej nie powinniśmy się o to martwić. Zresztą, samo Motive również chciałoby tego dokonać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie