Zapowiedź Dead Island 2 niedługo? Wydawca mógł zdradzić orientacyjną datę premiery

Dead Island 2 potwór z gry
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Deep Silver wciąż milczy o Dead Island 2, ale parę słów sypnęło Embracer Group. Siostrzana firma wydawcy niemalże potwierdziła, iż tytuł w końcu wyjdzie.

Historia DI2 jest niezwykle skomplikowana, ale może i warto było tyle czekać…

Dead Island 2 z (niemal pewną) zapowiedzią

Druga część marki stworzonej przez polski Techland przez wiele lat miała sporo problemów. Parokrotnie zmieniano deweloperów, prace trzeba było przerywać i zaczynać od nowa, a w necie czytaliśmy więcej nieoficjalnych informacji niż tych potwierdzonych. Ostatnio znany leaker przyznał jednak, że oczekiwanie może się opłacić.

O oficjalnej zapowiedzi DI2 (mowa, rzecz jasna, o bieżącej wersji gry) dowiedzieliśmy się niedawno dzięki Embracer Group. Jest to siostrzana firma wydawcy tytułu, czyli Deep Silver. Nieoficjalne konkrety wypłynęło na światło dzienne przy okazji niedawnej prezentacji wyników finansowych.

Prowadzący skomentował niedawne plotki na temat istnienia gry, przy czym nieumyślnie mógł zdradzić nawet orientacyjną datę premiery. Pamiętacie, aby podchodzić do tych rewelacji z dystansem, jednak ich źródło jest niemalże oficjalne.

Gra wciąż żyje, przynajmniej ja spodziewam się jej premiery w bieżącym roku fiskalnym. Przepraszam, powinienem powiedzieć – w najbliższym roku fiskalnym.

– skomentował host sesji Q&A Embracer Group

Nie mogę mówić o Dead Island 2, ponieważ nie zostało to jeszcze ogłoszone przez wydawcę. Ale właśnie rozmawialiśmy o tym, że mamy jeden niezapowiedziany tytuł AAA… o którym myślicie, że to Dead Island 2, więc ciężko mi to dalej komentować. Ale jestem podekscytowany niezapowiedzianymi tytułami.

– skwitował żartobliwie CEO firmy, Lars Wingefors

Podczas gdy Wingefors jednoznacznie nie potwierdził, iż chodzi o DI2, raczej właśnie o to chodzi. Wskazówki są tu znacznie mniej subtelne, niż spodziewałby się tego sam wydawca. Czyli co? Niedługo oficjalna zapowiedź?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie