Dead by Daylight ogłasza sezon Halloween. Do gry trafiła nowa postać, mamy zwiastun

dead by daylight nowe dlc
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

W Dead by Daylight możemy zagrać już jako wiedźma. Co ciekawe, nie chodzi tu o zabójcę, a o ocaloną. Nowa postać może znacznie przysłużyć się reszcie drużyny.

Do Dead by Daylight trafiło DLC „Hour of the Witch”. Dostaliśmy nowy trailer.

Dead by Daylight z wiedźmą, ale nie taką, o jakiej myślicie

Dead by Daylight to chyba jedna z niewielu gier z gatunku „asymetrycznych horrorów multiplayer”, która przetrwała i do dziś święci triumfy. To nie tylko zasługa faktycznie pomysłowego gameplayu, ale też regularnie wydawanych aktualizacji i nowych dodatków.

Do gry trafiła właśnie nowa postać w formie DLC. Mówimy o Mikaeli Reid, która jest wiedźmą. A może bardziej – czarownicą. Wydawać by się mogło, że jest ona zabójcą, ale tak naprawdę nowa bohaterka dołączyła do zestawu postaci ocalonych. I może to być dla nich bardzo dobra wiadomość.

Wszystko dlatego, że Mikaela pełni rolę swego rodzaju healera. Wraz z postacią dostajemy jej nowe umiejętności – Jasnowidzenie, Urok: Krąg Uzdrowienia i Urok: Cienisty Krok. Jasnowidzenie możemy uaktywnić po oczyszczeniu totemu i pozwala nam na poznanie aur ważnych przedmiotów, generatorów czy bram wyjściowych. Krąg Uzdrowienia czyni z oczyszczonego totemu krąg, w którego obrębie ocaleni mogą samodzielnie się leczyć i robią to znacznie szybciej. Wreszcie Cienisty Krok pozwala na ukrycie aur ocalonych i zostawianych przez ich śladów przed zabójcą na danym obszarze.

Niestety, nowe DLC nie dodaje postaci zabójcy. Ma to w pewien sposób zrekompensować wcześniejszy dodatek z Hellraiserem, wraz z którym nie dostaliśmy żadnego ocalonego. Dlatego też „Hour of the Witch” wyceniono na 17,99 zł. DLC znajdziecie na Steam, PS Store i w sklepie Xbox.

Dziś wieczorem rozpocznie się także specjalne wydarzenie „Midnight Grove” celebrujące Halloween. Nie wiemy jeszcze do końca, jakie konkretnie nowości się pojawią, ale zapewne dostaniemy nowe ozdoby na mapach, przedmioty do zdobycia i specjalne zadania do ukończenia.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie