Days Gone na PS4 – rozmiar gry ujawniony. Będzie też Day One Patch

Powolutku szykujemy się do premiery Days Gone, zatem pora zabrać się za przygotowanie miejsca na dysku twardym PlayStation 4.

Days Gone pojawi się na PlayStation 4 już w przyszłym tygodniu. Data premiery gry została zaplanowana na 26 kwietnia. Serwis PlayFront donosi tymczasem, że plik z grą waży 67 GB, zatem dosyć sporo. Dodatkowo otrzymamy na premierę Day One Patch (update 1.02), lecz nie będzie on dużych rozmiarów i ograniczy się do poprawki drobnych błędów.

Przypominamy, że embargo na recenzje Days Gone zostanie zniesione 25 kwietnia o godzinie 14:01 czasu polskiego. Właśnie wtedy w sieci wylądują pierwsze teksty oceniające produkcję.

W Days Gone, gracze wcielają się w byłego członka gangu motocyklowego, Deacona St. Johna – włóczęgi i łowcy nagród. W świecie zniszczonym przez światową pandemię, główny bohater porzuca „bezpieczne” obozowiska tych, którym udało się przeżyć i wyrusza szukać szczęścia na zniszczonych, opustoszałych drogach Oregonu.

Tłem Days Gone są wulkaniczne i zniszczone tereny Północno-Zachodniego Wybrzeża USA, gdzie na graczy czeka świat opanowany przez zdegenerowanych ludzi, znanych jako Świrusy. Opustoszałe tereny będą prawdziwą areną walk o zapasy, zaopatrzenie, a przede wszystkim o powód, by dalej żyć.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.