Nowy tytuł twórców Days Gone to gra-usługa. Fani studia “składają kondolencje”

Days Gone - nowa gra twórców to gra-usługa | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Wygląda na to, że nowe IP twórców Days Gone to gra-usługa. Jeśli plotki faktycznie się potwierdzą, to gracze zdecydowanie nie będą przekonani.

Days Gone to jedna z najmniej docenionych marek PlayStation, która na premierę spotkała się ze sporą krytyką, nierównymi ocenami i innymi problemami. Po latach projekt okazał się jednym z ulubionych wśród posiadaczy PS4, ale to wiele nie pomogło – na kontynuację nie ma co liczyć. W tej kwestii nawet twórcy oryginału nie pozostawiają wątpliwości.

Twórcy Days Gone robią grę-usługę?

Teraz Bend Studio rozwija od dawna swój nowy projekt. Wiemy, że nie będzie to Days Gone 2, ale coś opartego na fundamentach gry open-world o apokalipsie zombie. Znów ma pojawić się najpewniej otwarty świat, ale więcej informacji na ten temat nie mamy. Teraz, jak zauważył serwis GameRant, w sieci pojawiło się bardzo ciekawe ogłoszenie o pracę w zespole.

Bend szuka bowiem nowych pracowników, ale w ogłoszeniu znajdziemy wzmianki o grach-usługach. W ogłoszeniu o pracę dla głównego kierownika projektu aż trzykrotnie wyraźnie wspomina się o tego typu tytułach! Chodzi tu nie tylko o doświadczenie posiadane przez ewentualnego pracownika, ale również jego codzienne obowiązki.

Gracze w social mediach gorzko przyjęli te wieści. Część składa wręcz “kondolencje” studiu, które wydało uwielbiane przez nich Days Gone. Wiele osób na Twitterze czy Reddicie grzmi wręcz, że może to być oznaka końca deweloperów.

Sony jakiś czas temu zaczęło skupiać się na wydawaniu własnych gier-usług. Do tej pory ta odnoga gamingu była dość obca firmie, która po przejęciu specjalistów od Destiny 2, studia Bungie, postawiła właśnie na tytuły rozwijane przez dłuższy czas. Niestety, część projektów nie doczeka się wydania – tyczy się to m.in. multiplayerowej gry z uniwersum Spider-Mana czy anulowanego The Last of Us Multiplayer.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie