Darmowe gry na komputery Amiga. Tutaj znajdziecie ponad 10 tys. tytułów!

Darmowe gry na komputery Amiga. Tutaj znajdziecie ponad 10 tys. tytułów!
Newsy PC

Klasyka w przeglądarce.

Starsi gracze często rozpoczynali swoją przygodę z komputerami od osławionego Commodore 64, następnie przesiadając się na 16-bitowe Amigi. Pewnie niejeden z Was ma jeszcze zachomikowaną w szafie pięćsetkę, lecz co tu dużo gadać – dyskietki mają swoją żywotność i po kilkunastu latach możemy często zapomnieć o odpaleniu starych hitów.

Jeśli tęsknicie za pikselami z lat 80. i 90., powinniście czym prędzej uderzać na witrynę Archive.org, gdzie w ostatnim czasie dodano ponad 10 tysięcy pozycji związanych z Amigą. Są to dema, aplikacje, programy oraz oczywiście gry. Co ważniejsze, wszystko można uruchomić z poziomu przeglądarki, zatem nie musicie się męczyć ze ściąganiem emulatorów i ich konfiguracją. Wystarczy jedno kliknięcie i przenosimy się w stare dobre czasy.

Przetestowałem już Bubble Bobble, R-Type i kilka innych hitów sprzed lat. Wszystko jak dawniej, nawet szybkość wczytywania w okienkowym emulatorze pozostała niezmieniona. Zatem jak kiedyś, trzeba mieć trochę cierpliwości, zanim rozpoczniemy zabawę. Jeśli jesteście zainteresowani takim powrotem do przeszłości, tutaj znajdziecie gry oraz programy z komputerów Amiga w Internet Archives.

Kto chciałby z kolei pograć w retro, lecz trochę bardziej współcześnie i już odpłatnie, może sięgnąć po wiele produkcji nawiązujących stylem do 16 bitów. Polecamy choćby The Way od polskiego studia Puzzling Dream. To naprawdę dobra produkcja, przypominająca rozgrywką kultowe Another World.

The Way to zupełnie nowa jakość i gdyby tytuł pojawił się na rynku w latach 90., padłbym przed nim na kolana. Czasy jednak się zmieniają, a wraz z nimi branża gier oraz wymagania odbiorców. Kto jednak chce poczuć klimat dawnych produkcji, powinien bez wahania sięgnąć po ten tytułpisałem w recenzji The Way, którą publikowaliśmy w zeszłym miesiącu.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie