Darmowe Chronicle: RuneScape Legends to powiew świeżości wśród karcianek

Gra zadebiutowała na Steam, przed nami wersje na iOS i Android.

Jagex Games Studio ogłosiło dzisiaj, że Chronicle: RuneScape Legends, strategiczna karcianka, która wnosi wiele nowości do gatunku, świętuje swoją premierę i jest już dostępna na platformie dystrybucji cyfrowej Steam.

Chronicle w unikalny sposób łączy elementy strategii PvP i taktyki znanej z rozgrywek PvE, przez co gracz musi walczyć nie tylko z kartami przeciwnika, ale i swoimi własnymi, a także tworzyć kolejne przygody, aby uzyskać przewagę.

Po półrocznych beta testach, premierowa wersja Chronicle wprowadzi nowy system sesji rankingowych (pierwsza już trwa i zostanie zamknięta 31 czerwca), ponad 400 kart, siedem wersji językowych (jest po polsku), ponad 40 osiągnięć Steam, Karty Steam i wiele innych rozszerzeń.

Co ważne, gracze, którzy grali w wersję beta, będą mogli kontynuować swoje przygody bezpośrednio przez klienta gry. To bardzo ważne – w Chronicle gracze nie stracą swoich dotychczasowych osiągnięć po oficjalnej premierze gry.

CHRONICLE: RUNESCAPE LEGENDS – wybrane nowości z premierowej wersji gry:

Nowa generacja  karcianek – podczas walki z rywalem, karty są zarówno najlepszym przyjacielem gracza jak i jego wrogiem.

Mistrzowie Pięciu Legend – każda Legenda posiada własne strategie niezbędne do zwycięstwa. Szósta Legenda – mistrz zabójców Morvan dołączy do już istniejących postaci tego lata.

Wiele trybów rozgrywki – Eksploracja lochów pozwoli na wykonywanie zadań i zbieranie monet, klejnotów oraz platyny, a tryb rozgrywki solowej pozwoli nauczyć się podstaw gry. Będzie także możliwość walki przeciwko znajomym, a także wzięcia udziału w rozgrywkach rankingowych.

Umiejętności i konfiguracja – Gracze mogą personalizować swoje konto poprzez odblokowanie nowych tytułów i odznak, dzięki ulepszaniu swoich umiejętności i kupowanie nowych koszulek na karty.

James Sweatman, lead designer gry Chronicle: RuneScape Legends komentuje premierę gry następująco: Od stworzenia pierwszego prototypu Chronicle dwa lata temu, najpierw w formie papierowej karcianki dla dwóch graczy, tytuł ten przeszedł niesamowite zmiany zanim dotarł do swej dzisiejszej premiery w formie Chronicle: RuneScape Legends w serwisie Steam. Chronicle wprowadza duże zmiany do gatunku cyfrowych karcianek. Tutaj każda dobrze znana mechanika z gier tego typu, po prostu nie istnieje – ustąpiła miejsca zupełnie nowym, nie możemy się doczekać żeby zobaczyć jak gracze sobie z nimi poradzą i nauczą nowych taktyk i strategii, aby zwyciężyć. Otwarte beta testy okazały się niezwykle pomocne, a gracze przekazali nam cenne uwagi i pomysły na to, jak moglibyśmy ulepszyć Chronicle, tak aby tytuł był jak najlepszy w dniu premiery. Będziemy oglądać walki o pierwsze miejsca w rankingach z zapartym tchem, a także pracować dalej nad grą, aby wkrótce trafiła na platformy iOS i Android!

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet