PUBG może spaść z tronu Battle Royale? Twórcy Fortnite informują o rewelacyjnym rekordzie!

Playerunknown’s Battlegrounds zapoczątkowało szał na rozgrywkę Battle Royale, lecz czy ostatecznie to właśnie ten tytuł będzie królem gatunku?

Fortnite od studia Epic Games osiągnęło w zeszłą niedzielę rekord jednoczesnych graczy. W tym samym czasie na serwerach siedziało aż 3,4 mln osób! Niestety, nie obyło się bez problemów. Deweloperzy nie byli przygotowani na taką liczbę użytkowników, co przełożyło się na problemy z serwerami. – Ekstremalne obciążenie spowodowało 6 różnych incydentów między sobotą a niedzielą, z mieszanką częściowych i całkowitych zakłóceń usług w Fortnite – zaznaczają twórcy gry.

Prawda jest taka, że Epic Games  z pewnością weźmie się za infrastrukturę serwerów i nie przepuści szansy na ogromny sukces. Jeszcze kilka tygodni temu twórcy gry informowali o 2 mln jednoczesnych graczy, więc nastąpił bardzo szybki wzrost użytkowników Fortnite. Czy Playerunknown’s Battlegrounds może czuć się zagrożone? W przypadku gry od Bluehole rekord wynosi 3,2 mln jednoczesnych graczy. Ale…

Musimy pamiętać, że 3,4 mln osób w Fortnite obejmuje zasadniczo dwie odrębne gry, w tym tryb Battle Royale. Ponadto Fortnite jest multiplatformowe, czyli na wspomniany rekord zapracowali użytkownicy komputerów PC oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One. PUBG jest dostępny obecnie na PC oraz Xbox One, a wynik 3,2 mln graczy dotyczy jedynie osób grających poprzez Steam.

Nie oznacza to, że Epic Games nie dopnie jednak swego i wyniesie swojego trybu Fortnite Battle Royale ponad PUBG. Warto zaznaczyć, że Fortnite nie jest jeszcze oficjalnie dostępne w Chinach, a właśnie ten kraj okazał się największym wkładem w sukces Playerunknown’s Battlegrounds.

Póki co, walka toczy się pomiędzy Fortnite Battle Royale oraz PUBG, lecz możemy zakładać, że z czasem do czołówki dołączą inne tytuły. Wydaje się, że Battle Royale dopiero się rozpędza.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Battle Royale, zachęcamy do naszej publikacji: Jak PUBG weszło na salony, czyli o fenomenie jednej z najpopularniejszych gier w historii, w której pisaliśmy: PlayerUnknown’s Battlegrounds to rozwijający się na naszych oczach fenomen i jedna z największych niespodzianek 2017 roku. Gra Brendana Greena i Bluehole Studio przyciągnęła do siebie już ponad 30 milionów graczy (27 mln na samym PC), stając się najlepiej sprzedającą się grą na PC w historii, zaś sami twórcy mają ambitne plany wobec marki wykraczające poza świat wirtualnej rozrywki. W pędzie kolejnych informacji o rozwoju produkcji i bitych przez nią rekordów warto jednak na chwilę zastopować i zastanowić się, skąd właściwie wziął się nadspodziewany sukces PUBG?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.