Serwery Dark Souls prędko nie zostaną włączone. From Software wyjaśnia krytyczne problemy

Dark Souls bohater
PC

Entuzjaści gier z cyklu Dark Souls na PC muszą jeszcze dłuższy czas obejść się smakiem w kwestii trybu multiplayer. No, co najmniej do premiery Elden Ring.

Niestety – w oczekiwaniu na Elden Ring nie pogracie w mutli DS.

Dark Souls offline przez ponad miesiąc

Dark Souls ma problemy, które prędko nie doczekają się rozwiązania. Ceniony cykl gier RPG od From Software nie jest w stanie zapewnić graczom PC wszystkiego tego, co kochają. Chodzi, rzecz jasna, o poważne problemy z bezpieczeństwem serwerów. Na skutek wykrycia usterki, serwery wyłączono, a gracze od ponad 3 tygodni nie mogą grać online.

Wydawać by się mogło, że sytuacja zostanie prędko naprawiona, ale niestety From Software potwierdziło długi czas oczekiwania. Zgodnie z najnowszym wpisem na Twitterze, gracze muszą jeszcze trochę poczekać. Przynajmniej do premiery Elden Ring, które wychodzi 25 lutego.

Ze względu na czas potrzebny do stworzenia odpowiednich środowisk testowych, usługi online dla serii Dark Souls na PC zostaną wznowione dopiero po premierze Elden Ring. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby przywrócić te usługi tak szybko, jak to możliwe.

– informuje profil DS na Twitterze

Wydawca dziękuje fanom za czas oczekiwania i zgłoszenie tak ważnych problemów. Podkreśla tym samym, że w przypadku kolejnej gry dopełniono wszelkich starań, aby sytuacja się nie powtórzyła. A ponoć mogłaby.

Zbadaliśmy też Elden Ring – nasz nadchodzący tytuł, którego premiera odbędzie się 25 lutego – i upewniliśmy się, że zastosowano niezbędne środki bezpieczeństwa dla tego tytułu na wszystkich platformach docelowych.

– wyjaśnia wydawca

Dark Souls od dłuższego czasu cierpi na poważne problemy z bezpieczeństwem serwerów. Okazuje się, że gracze na PC mogą przejąć komputer drugiej osoby. Szerzej o całej sprawie przeczytacie w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie