Serwery Elden Ring mają problem jak te z Dark Souls 3. Premiera może być „piekłem”

walka z ogromną istotą w Elden Ring
PC

Niedawno informowaliśmy, że serwery Dark Souls zostały wyłączone przez problem z hakerami. Znany moder wskazuje, że Elden Ring jest narażone na podobne komplikacje.

Gracze Dark Souls mogli zostać zaatakowani przez oszustów, którzy byli nawet w stanie przejąć kontrolę nad ich komputerami. Moder LukeYui zwraca uwagę, że serwery nowej gry From Software mają podobne luki. Przeniesienia cheatów do tej produkcji zajmie dosłownie chwilkę.

Miałem okazję zobaczyć kod z zamkniętego testu sieciowego. Już teraz mogę wam powiedzieć, że w kodzie sieciowym Elden Ring jest mnóstwo błędów i luk. Dokładnie takich samych jak w Dark Souls 3! Podejrzewam więc, że wystarczy pięć minut, aby cheaterzy z Dark Souls 3 przenieśli swoje skrypty do Elden Ring i sprawili, że dzień premiery będzie piekłem…

– powiedział LukeYui w rozmowie z VideoGamesChronicle

Czy oznacza to, że serwery ER są z całą pewnością zagrożone? Teoretycznie tak, ale nie nastawiałbym się z góry negatywnie. Bandai Namco potwierdziło, że produkcja korzysta z technologii Easy Anti-Cheat. Równie dobrze też żaden oszust może nie zdecydować się się na psucie innym gry od premiery. Póki co możemy tylko gdybać.

Zaznaczę również, że jeśli gracie na konsolach, raczej nie macie się o co obawiać. Problemy z oszustami w grach From Software dotyczą głównie PeCetów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie