Dark Souls dostanie RPG, ale nie takie, jak myślicie

PS5 - Dark Souls Remastered od From Software
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Mam nadzieję, że jesteście fanami papierowych gier RPG oraz serii Dark Souls, bo jeśli tak, to mam dla Was naprawdę dobre wieści. Zagraniczny wydawca role play’ów i planszówek zapowiedział sprzedaż kolejnego produktu, tym razem na bazie świata z dzieł From Software.

Dokładna data premiery papierowego Dark Souls nie jest jeszcze znana. Wiadomym jest jednak, że gra trafi do sprzedaży wkrótce. Poniżej możecie zobaczyć efektowny zwiastun, który niejedną osobę nakłoni do wyczekiwania na więcej.

Ciężko stwierdzić, co takiego znajdzie się wewnątrz zestawu. Niektóre gry RPG ograniczają się jedynie do poradnika, a część wymaga dodatkowych akcesoriów. Steamforged Games, czyli wydawca omawianej produkcji, posiada w swojej ofercie m.in. planszówki na bazie światów Resident Evil i Horizon Zero Dawn. W związku z tym nie jest mu obcym praca z ogromnymi markami.

W ostatnim czasie dość popularnym stało się przenoszenie realiów gier wideo do “poziomu papieru”. Far Cry, Wiedźmin i wiele, wiele więcej popularnych IP zostało ostatnio zapowiedzianych właśnie w takiej formie.

Planujecie zakupić gradaptację w formie planszówki lub papierowego RPG-a w najbliższym czasie? A może macie już taką grę/gry? Jeśli tak, zachęcam do pochwalenia się w komentarzach. Może polecicie w ten sposób komuś swoją rekomendację.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie