Dane sprzedaży konsol. Xbox radzi sobie coraz gorzej

Najnowszy raport finansowy Microsoftu nie napawa optymizmem. Sprzedaż konsol amerykańskiego giganta spadła o 20%.

Microsoft przedstawił właśnie najnowszy raport finansowy za ostatni kwartał. Wynika z niego, że w od stycznia do końca marca udało się sprzedać 1.6 miliona konsol. W tym samym czasie roku 2014 było to równo 2 miliony. Widać więc wyraźny spadek zainteresowania sprzętem od Microsoftu.

Niestety w raporcie jest podana łączna sprzedaż obu konsol, czyli Xboksa One oraz Xboksa 360. Nie wiemy więc, czy spada zainteresowanie najnowszym sprzętem od amerykańskiego giganta, czy pojawienie się Xboksa One miało ogromny wpływ na spadek sprzedaży Xboksa 360, co przełożyło się na ogólnie kiepski wynik. Nie jest też wykluczone, że obie konsole zaliczyły spadki.


Nie bylibyśmy jednak zdziwieni, jeśli sprzedaż samego Xboksa One byłaby niższa w tym roku niż obecnym. Rynek się już powoli nasyca sprzętem najnowszej generacji, więc teraz twórcy powinni więcej stawiać na zyski wypracowane ze sprzedaży gier i akcesoriów niż samych sprzętów.

Pytanie też, czy niebawem nie nadejdzie moment na odświeżenie sprzętów i wypuszczenie wersji slim zarówno Xboksa One jak i PlayStation 4. Od kilku miesięcy pojawiają się w internecie informacje, które mogą potwierdzać tę tezę. Ponadto w poprzedniej generacji nowe wersje pojawiały się mniej więcej co dwa lata, a samo PS3 doczekało się aż pięciu generacji (niektóre różniły się wyłącznie liczbą dostępnych portów USB i lekkimi zmianami w podzespołach, inne były całkiem różne pod względem wyglądu jak wersja Slim i Super Slim).

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

75 Shares
Share75
+1
Tweet