Dagon - zrzut ekranu z gry

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi: ,

Aż się włos na głowie jeży. Oto Dagon – darmowa, polska gra dla fanów Lovecrafta

Składające się z dwóch osób studio Bit Golem prezentuje swój nowy tytuł – Dagon. Polski zespół udostępni dziś swoją grę całkowicie za darmo.

Produkcja ta jest adaptacją tytułowego opowiadania mistrza weird-fiction, Howarda Phillipsa Lovecrafta. Można właściwie powiedzieć, że to interaktywne opowiadanie, w którym poznajemy historię związaną z samym Dagonem, jak i uniwersum mitologii Cthulhu i samego Lovecrafta. Co ciekawe, przejście gry zajmuje jedynie pół godziny. Poniżej znajdziecie zwiastun z rozgrywką.

Produkcja debiutuje już dziś, tj. 24 września po południu. Możemy ją ograć całkowicie za darmo, ale jeśli bardzo Wam się spodoba, twórcy udostępnili opcję wsparcia ich poprzez zakup DLC. Dagon pobierzecie w tym miejscu.

A skąd decyzja o udostępnieniu gry za darmo? Twórcy tłumaczą, że mają ku temu parę powodów. Przede wszystkim deweloperzy chcą sprawdzić, czy gracze zainteresują się takimi krótkimi przygodami. Dodatkowo twórcy Bit Golem chcą poszerzyć bazę swoich fanów oraz nauczyć się nowych rzeczy.

Nie tylko jako wielki Lovecrafta, ale i krótkich horrorów, trzymam kciuki, aby Dagon zdał egzamin. Premiera już za chwilkę, więc jeśli lubicie straszaki ze szczyptą kosmicznego terroru, chyba warto dać Dagonowi szansę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się