Czystki w Microsofcie. Pracę straci 18 tysięcy osób

Jak te największe w historii firmy zwolnienia wpłyną na dział zajmujący się Xboksem?

Dziś gigant z Redmond podał, że zaczyna spore redukcje zatrudnienia. Przede wszystkim dostanie się Nokii, która w marcu tego roku została wcielona w szeregi Microsoftu (dział odpowiedzialny za produkcję telefonów itd.). Teraz w jej ramach będą ostre cięcia. Pracę ma stracić około 12 tysięcy osób. Reszta, czyli 6 tysięcy pracowników ma zostać zwolnionych w pozostałych spółkach należących do amerykańskiej firmy. Proces restrukturyzacji ma potrwać przez najbliższe miesiące. Co z tego wynika dla graczy?

Phil Spancer odpowiedzialny za markę Xbox przekazał, że zamknięty zostanie Xbox Entertainment, czyli studio zajmujące się serialami i innymi programami telewizyjnymi przygotowywanymi specjalnie dla posiadaczy Xboksa oraz usługi Live. Jak widać z wcześniejszych planów nic nie wyjdzie, a zamiana Xboksa w centrum domowej rozrywki (pamiętacie zeszłoroczne E3 w którym Microsoft skupił się przede wszystkim na funkcjach telewizyjnych konsoli?) chyba nie poszła po myśli Microsoftu. Jedynie kilka odcinków o Master Chiefie, czyli Halo: Nightfall mają ujrzeć światło dzienne. Pozostałe seriale przygotowywane przez Xbox Entertainment zostają zawieszone i pewnie już ich nigdy nie zobaczymy.


Póki co, Microsoft nie wyjawia szczegółów dotyczących tego, czy ucierpią jeszcze pracownicy studiów odpowiedzialnych za same gry.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet