Fani walczą o ponowne obsadzenie roli T’Challi w filmie Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

Chadwick Boseman jako T'Challa w filmie Czarna Pantera
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Uniwersum

Powraca temat petycji związanej z filmem Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Fani oczekują ponownego obsadzenia roli T’Challi.

Choć prace na planie Wakanda Forever wstrzymano po kontuzji Letitii Wright, fani nadal walczą o swój cel. Petycję stworzono ze względu na duże znaczenie superbohatera dla ciemnoskórej społeczności, a także w odpowiedzi na plotki, jakoby Marvel planował uśmiercenie bohatera w nadchodzącym filmie. Widzowie jako alternatywne i najlepsze rozwiązanie podają wybór nowego aktora, który zajmie miejsce zmarłego przedwcześnie Chadwicka Bosemana. Dzięki takiemu działaniu dzieło rozpoczęte przez Bosemana będzie kontynuowane, podobnie jak historia jego postaci.

W chwili pisania tego tekstu pod petycją zebrano 47 134 podpisów. Twórcy posługują się również hashtagiem “RecastTChalla”. W ten sposób chcą uświadomić większą grupę o prowadzonej akcji. Ponadto mają szansę skuteczniej dotrzeć do osób odpowiedzialnych za powstanie filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu.

Chadwick Boseman zagrał T’Challę czterokrotnie, w filmach: Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Czarna Pantera, Avengers: Wojna bez granic oraz Avengers: Koniec gry. Była to jedna z jego ostatnich ról; aktor zmarł w sierpniu 2020 roku na nowotwór.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie