Nowy Cyberpunk to Cyberpunk 2080? Pojawiły się sugestie na temat miejsca akcji gry

Projekt Orion to Cyberpunk 2080? Ciekawe doniesienia | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Gracze uważają, że wiedzą, w którym roku będzie rozgrywać się akcja Cyberpunk Orion. Do tego znaleźli, ich zdaniem, sensowne argumenty za nowym miejscem akcji.

Tajemniczy Projekt Orion to tak naprawdę równie tajemniczy i nieodgadniony sequel Cyberpunka. Jest na bardzo wczesnym etapie prac, ale gracze już teraz uważają, że znaleźli poszlaki na temat czasu i miejsca akcji gry. Ich zdaniem wszystko to kwestia detali porozrzucanych w Night City. Czy jednak mają słuszność, czy to tylko naciągane informacje?

Jeden z ostatnich postów na Reddicie w wątku polskiego RPG-a przyciągnął spore zainteresowanie i nie ma się co dziwić. Fan twierdzi w nim, że znalazł sensowne informacje wskazujące na możliwy setting Cyberpunk Orion. Na obrazku, który dołączył do posta, widać jeden z plakatów z Night City, na którym da się znaleźć informacje o nowej linii połączeń między Night City a Chicago, która rusza w 2080 roku. Zdaniem gracza, wskazuje to na możliwe umiejscowienie akcji gry właśnie w Chicago, a do tego w 2080 roku.

Cyberpunk Orion to Cyberpunk 2080 albo… 2079?

Problem w tym, że plakaty te są w grze już od roku co najmniej. Wielu graczy błędnie donosi, że widziało je pierwszy raz po dużej aktualizacji 2.0 w 2023 roku. Inni twierdzą, że w ogóle ich nie widzieli, a niektórzy sugerują, że były w grze od samego początku. Świat CP77 zalany jest taką ilością plakatów, neonów, szyldów i wszystkiego, że ciężko jest zapamiętać niektóre z nich. Jeśli jednak były w grze od dawna, to mało prawdopodobne, aby dotyczyły sequela. Ten wszedł w końcu w produkcję, ale twórcy mogli dopiero niedawno ostatecznie wybrać miejsce akcji i czas gry.

W komentarzach dominują jednak inne, ciekawe wskazówki. Jeden z komentujących uważa, że plakat ten nie jest zwiastunem Oriona, a wydanego już Widma wolności. Mimo to inny gracz punktuje ciekawe detale ze zwiastunów i osi czasu całego uniwersum.

Zakłócona seria liczb w zwiastunach, zaczynająca się od czwartej liczby w kolejności, to lata kalendarzowe. W drugim teaserze przedostatni rok to 2079, a nie 2080. Najlepsze przypuszczenie: Druga Wojna Zjednoczeniowa rozpocznie się na dobre w 2079 roku i w jakiś sposób Widmo wolności albo to ustawia, albo po prostu wrzuci tam V bezpośrednio.

– informuje jeden z komentujących

Brzmi ciekawie i zdecydowanie bardziej wiarygodnie niż teoria związana z plakatami. Co nie zmienia faktu, że to tylko domysły, a żadnych oficjalnych wieści nie mamy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie