Cyberpunk 2077 z rekordową premierą na Steam

Cyberpunk 2077 z rekordową premierą na Steam
PC PS4 PS5 Stadia Xbox Series Xbox Series S XOne

Premiera Cyberpunk 2077 to gigantycznie wydarzenie. Gra CD PROJEKT RED pobiła rekord liczby jednocześnie grających osób na platformie Steam.

Stało się. Cyberpunk w końcu trafił w ręce graczy i noc z 9 na 10 grudnia należała do CD PROJEKT RED. Internet oszalał, sieć zalały pierwsze wrażenia, a transmisje z gry oglądało lekko ponad milion osób.

Dodatkowo CP 2077 doprowadził do chwilowej awarii Steam i GOG, co oczywiście wzbudziło drobny niepokój wśród graczy. Trudno się jednak dziwić takiemu stanowi rzeczy, skoro nasz rodzimy erpeg pobił rekord popularności na platformie Valve.

W Cyberpunk 2077 na Steam grały jednocześnie 1 003 264 osoby, co czyni tytuł ten rekordzistą pod tym względem w kategorii produkcji singleplayer. Poprzednią grą szczycącą się tym mianem był Fallout 4, który przyciągnął do siebie jednocześnie ledwie 472 962 osoby. Warto pamiętać, że Cyberpunk jest jeszcze dostępny na paru innych platformach na PC, więc wynik ten w przypadku komputerów osobisty może być nawet dwukrotnie lub trzykrotnie większy.

To już niemal pewne, że CP 2077 jest największą premierą tego roku. Na ten moment musimy poczekać na oficjalne statystyki od CD PROJEKT RED, ale ogromna skala samej premiery i zainteresowanie grą chyba jasno wskazują na to, że wyniki sprzedażowe nie będą rozczarowujące dla Redów.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie