Cyberpunk 2077 większy i bardziej skomplikowany niż Wiedźmin 3

Cyberpunk 2077 większy i bardziej skomplikowany niż Wiedźmin 3
Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Dlatego na premierę przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Studio CD Projekt RED nadal niechętnie mówi o Cyberpunk 2077, trzymając szczegóły produkcji w największej tajemnicy. W sieci pojawiają się natomiast co jakiś czas spekulacje, kiedy to tytuł mógłby ujrzeć światło dzienne. Jeśli natraficie na podobne wiadomości, trzeba traktować je z wielką rezerwą, ponieważ rzeczywiście może skończyć się tak, że oczekiwana gra wyląduje na rynku dopiero za kilka lat.

Nigdy nie podaliśmy żadnych informacji odnośnie daty premiery gry Cyberpunk 2077, oprócz zawartego w strategii stwierdzenia, że do 2021 roku chcemy stworzyć dwie duże gry RPG, w tym CP77. Jedyne co mogę potwierdzić to to, że większość naszego zespołu developerskiego pracuje już nad tym tytułem, ale ma on być większy i bardziej skomplikowany niż Wiedźmin 3 więc sporo jeszcze pracy przed nami – zaznacza Karolina Gnas z CD Projekt na oficjalnym forum spółki.

Mamy tylko nadzieję, że nie będziemy musieli czekać na premierę Cyberpunk 2077 do 2021 roku, bo brzmi to trochę jak science-fiction

Cyberpunk 2077 – zobaczcie, kto konkretnie pracuje nad grą

Cyberpunk 2077 to tytuł, który będzie na ustach graczy zapewne przez kilka najbliższych lat. Studio CD Projekt RED pokazało przy serii Wiedźmin, że zna się na robocie, a gracze po Dzikim Gonie oczekują jeszcze większych fajerwerków w następnej produkcji dewelopera.

Niestety wciąż nie wiemy, kiedy usłyszymy jakieś konkrety o rozgrywce w Cyberpunk 2077, na jakim etapie produkcji gra się znajduje i co najważniejsze, kiedy premiera? REDzi nie są jeszcze gotowi, by ujawnić jakiekolwiek informacje, lecz po liście osób, które pracują nad tytułem, możemy się spodziewać prawdziwej bomby!

Ujawniony na forum NeoGAF spis obejmuje jedynie deweloperów, którzy pracowali wcześniej w dużych i znanych firmach. Nie wiemy też, czy jest kompletny. Ważne jest to, że nie brakuje tutaj ludzi z doświadczeniem, którzy współtworzyli wcześniej choćby GTA VQuantum BreakUntil Dawn czy serię Mass Effect. Polski deweloper zebrał niezłą ekipę, zatem z jeszcze większą niecierpliwością czekamy na przedstawienie efektów pracy!

Cyberpunk 2077 – kto na pewno pracuje nad grą?

 • Kyle Rowley – był głównym projektantem w Remedy (Quantum Break)
 • Shironne Peiris – były artysta z Ubisoft Reflections (grzebał wcześniej przy Watch Dogs)
 • Catalin Ion – odpowiadał za animację w Crytek (Crysis)
 • Kris Cho – wyciągnięty z Bioware (cinematic designer przy Dragon Age: Inkwizycja czy serii Mass Effect)
 • David Brownsea – były artysta środowiskowy z Rockstar (GTA V)
 • Colin Walder – zajmował się dźwiękiem w Rockstar (GTA V)
 • Alex Soliven – pracował dla Supermassive Games (Until Dawn)
 • Bruce Shtelmakher – były inżynier studia Carbine
 • Oliver Lockwood – programował dla Codemasters
 • Matthew Steinke – projektant, który byłzwiązany z Midway i Ubisoft
 • Yasen Stoynev – były projektant poziomów z Ubisoft
 • Félix Tiévant – były projektant dźwięku z Ubisoft

CD Projekt RED przerzuciło wszystkie siły na Cyberpunk 2077

CD Projekt RED wciąż nie zdradza szczegółów na temat kolejnej gry, jaką pielęgnuje pod swoimi skrzydłami po wydaniu Wiedźmina 3. Wiadomo jednak, że prace idą do przodu pełną parą, o czym zapewnia Katarzyna Szulc z CD Projekt. Na forum spółki odpowiedziała ona na kilka pytań graczy, w tym te dotyczące liczby osób dłubiących obecnie przy Cyberpunk 2077.

Nad Cyberpunkiem pracuje obecnie więcej osób z gamedevu niż pracowało nad trzecią częścią Wiedźmina w najintensywniejszym miesiącu – zapewnia przedstawicielka polskiej firmy dając jednoznacznie do zrozumienia, że wszystko ostro ruszyło z kopyta.

Kiedy możemy spodziewać się jakichkolwiek wieści, nawet drobnych o Cyberpunk 2077? – Lubimy zaskakiwać, nie możemy więc podać konkretnej daty – odpowiada Katarzyna Szulc.

Czekamy zatem z niecierpliwością i liczymy, że będziemy naprawdę niesamowicie zaskoczeni, kiedy REDzi zaczną w końcu ujawniać szczegóły. Sądzicie, że jeszcze w tym roku padną konkrety?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie