DLC do Cyberpunka 2077 może przegrzać komputery. “90% obciążenia procesora na 8 rdzeniach”

Cyberpunk 2077: Widmo wolności może przegrzewać komputery
Newsy PC

Jeden z twórców Cyberpunk 2077: Widmo wolności polecił graczom sprawdzenie stanu swojego sprzętu przed premierą DLC. W szczególności warto zainteresować się procesorem i chłodzeniem.

Filip Pierścińki, główny programista CDPR, zdecydował się niejako ostrzec niektórych graczy przed premierą oczekiwanego DLC do Cyberpunka 2077. W krótkiej wiadomości na Twitterze czytamy, że gra robi pełen użytek z dzisiejszych podzespołów. Oznacza to, że tytuł niemal w całości będzie mógł wykorzystać moc obliczeniową 8-rdzeniowych procesorów. Oczywiście to samo tyczyć się będzie z pewnością także i karty graficznej.

Przed wydaniem CP2077 2.0 i PL należy sprawdzić stan systemów chłodzenia w komputerze. Używamy wszystkiego, co masz, więc spodziewane jest 90% obciążenia procesora na 8 rdzeniach. Aby zaoszczędzić czas, uruchom Cinebench lub podobny program i sprawdź stabilność swoich systemów.

– czytamy we wpisie Filipa Pierścińskiego

Uważajcie na Cyberpunk 2077: Widmo wolności

Programista poleca graczom szykującym się na premierę dokładnie przeanalizowanie kondycji naszych komputerów. W szczególności kieruje nas do pobierania programu Cinebench. Warto poświęcić chwilę na dokładne zanalizowanie przede wszystkim wydajności i temperatury procesora. Jeżeli mielibyśmy potencjalny problem z chłodzeniem, istnieje szansa, że Widmo wolności po prostu przegrzeje naszą jednostkę (bardzo wymowne jest dołączenie do posta utworu Fire Scootera).

Zaskoczenia w tym nie ma – Cyberpunk 2077 wraz z wersją 2.0 i Widmem wolności dostanie zupełnie nowe, wyższe, wymagania systemowe na PC. Twórcy wprowadzają do gry pełen path tracing. Może zrobić sieczkę z nieprzygotowanych sprzętów graczy, w szczególności z ich kart graficznych i procesorów. Jeżeli jednak nie będziemy chcieli korzystać z pełnego dobrodziejstwa RTX, wygląda na to, że gra będzie mocno opierać się na mocy CPU. Nie jest to dobra wiadomość dla tych, którzy ledwo udźwignęli na swoim sprzęcie podstawową edycję gry.

Jeżeli natomiast chodzi o Widmo wolności – tu znajdziecie wszystkie informacje o grze, w tym najważniejsze nowości, które dostaną osoby posiadające podstawkę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie