Na DLC do Cyberpunka 2077 poczekamy jednak trochę dłużej? Nowe wieści w sprawie premiery

Cyberpunk 2077: Widmo wolności z darmowym przedmiotem od Amazona
Newsy PC PS5 Xbox Series

W internecie pojawiły się kolejne plotki dotyczące potencjalnej premiery Cyberpunk 2077 Widmo Wolności. Oczekiwane DLC może jednak nie wyjść w czerwcu/lipcu.

Niedawno polscy YouTuberzy przedstawiali informacje, wedle których Widmo Wolności, czyli jedyne DLC do megahitu od CD Projekt RED ma ukazać się dosłownie w ciągu paru tygodni. Deweloperzy już wcześniej wyjawili, że sam dodatek w akcji i konkrety na jego temat ujrzymy na nadchodzącym Summer Game Fest 2023. Wtedy zapewne potwierdzona zostanie data premiery.

Tyle że wieści od wspomnianych YouTuberów wydawały się bardzo dziwne – czy CDPR naprawdę mogliby wypuścić dodatek tak szybko, bez większej kampanii marketingowej? Zaczęto nawet domyślać się, że dostaniemy “shadow dropa”, czyli nagłą premierę bez wcześniejszych zapowiedzi. Z kolei najnowsze plotki przeczą tym informacjom. Tym razem ich źródłem jest Tyler McViker, insider obeznany przede wszystkim z tytułami od Valve. W ubiegłym roku celnie jednak przewidział ujawnienie tego DLC.

Jego zdaniem Widmo Wolności ma zadebiutować gdzieś w sierpniu tego roku (jak donosi Wccftech). Nie pokusił się o więcej informacji ani nic takiego, także nie polecam wierzyć temu na słowo. Sierpniowa premiera może wydawać się nieco niespotykana, jeżeli chodzi o produkt tego kalibru, ale to przecież DLC do Cyberpunk 2077, a nie pełna gra, więc w pewien sposób można to zrozumieć. Cokolwiek by się nie działo, ostatecznie dowiemy się o dacie premiery zapewne już 9 czerwca, w trakcie oczekiwanego pokazu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie