Znalazł tajną wiadomość w Cyberpunku 2077. Ukryli ją twórcy

Cyberpunk 2077 - fan znalazł tajną wiadomość | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Już trzy lata minęły od premiery Cyberpunk 2077, a społeczność wciąż donosi o kolejnych odkryciach. Jeden z fanów podzielił się wyjątkowym odkryciem.

Na cyberpunkowym Reddicie spore zamieszanie zrobił ostatnio post jednego z fanów, który odkrył tajną wiadomość ukrytą przez twórców w grze. Wystarczyło trochę pokombinować i ją rozszyfrować, aby poznać ukryte znaczenie.

Cyberpunk 2077 z kolejnym świetnym easter eggiem

W trakcie nocnych podróży przez Night City da się znaleźć mnóstwo poukrywanych smaczków i nawiązań w całym, bogatym i naszpikowanym detalami, świecie gry. Gracze regularnie odkrywają kolejne ciekawostki, a jedna z nich okazała się sporą łamigłówką. W nocy światła centrum handlowego odsłaniają przed graczami nazwę miejscówki „Grand Imperial Mall”, ale migoczą, ukrywając drugie znaczenie.

Jeden z fanów postanowił rozszyfrować, co tak naprawdę oznacza „gra d imperi l mali” widoczne w neonowych literach. Ku jego zaskoczeniu okazało się, że w teorii przypadkowe znaki mają sens po łacińsku. „Gra imperi mali” znaczy bowiem „dzięki złemu rządowi”. Być może chodzi również o „stopień złego rządu”, jeżeli weźmiemy pod uwagę ukrytą literkę „d”. Z kolei inny redditor zasugerował, że „L” może nie być tak przypadkowe. Wtedy całe tłumaczenie nabiera zupełnie nowego sensu, bo „L” co rzymskie „50”, co daje nam „dzięki 50 złym rządom”, co może z kolei nawiązywać do 50 stanów Ameryki.

Jak więc widać – nawet po 3 latach od premiery Cyberpunk 2077 skrywa wiele sekretów, nawet zadziwiająco rozbudowanych i potencjalnie mających wiele znaczeń. Więcej zawartości do gry nie trafi, ale możemy się spodziewać, że jeszcze poznamy niejeden ciekawy easter egg. Jeśli nie, to… trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na projekt Orion.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie