Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – świat gry w szczegółach od CD Projekt RED

Wiemy już, że miejscem akcji Cyberpunk 2077 będzie metropolia Night City, którym żądzą korporacje. CD Projekt RED podaje szczegóły w serii wpisów na oficjalnej stronie gry. 

Trailer Cyberpunk 2077 z E3 2018 pokazał, że w Night City lekko nie będzie. Gangi, strzelaniny i przemoc – taką wizję chce zaprezentować nam polski deweloper. Jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o miejscu akcji Cyberpunk 2077, oto szczegóły!

Cyberpunk 2077 – miejsce akcji – Night City

Jak zaznacza CD Projekt RED, Night City to niezależne megamiasto w Wolnym Stanie Kalifornia, którym rządzą korporacje. Nie dotyczą go ani prawa Stanów Zjednoczonych ani Wolnego Stanu Kalifornia, pomimo że znajduje się na ich terenie. To rezultat wieloletnich konfliktów korporacji oraz wojen gangów. Ci, którzy znaleźli się na linii ognia próbują za wszelką cenę przeżyć wśród chaosu i przemocy, które ogarnęły miasto.

14 premier na obecny tydzień. Wybieramy najlepsze gry!

Samo miasto, zbudowane całkowicie od zera, miało być największym osiągnięciem ludzkości, najlepszym miejscem do życia na świecie. Jednak po drodze coś poszło bardzo nie tak — technologia zamiast rozwiązywać problemy, zaczęła je mnożyć.

Cyberpunk 2077 – technologia przede wszystkim

Drony, które nagrywają i transmitują obrazy z wbudowanych kamer, wielkie toporne roboty, maszyny przemysłowe, boty treningowe oraz automaty zbierające śmieci czy zamiatające ulice — ten widok nie jest czymś nadzwyczajnym. Zarówno roboty produkowane na skalę masową, przez korporacje, jak i te złożone z kradzionych i często niedopasowanych do siebie części, odgrywają ogromną rolę w gospodarce i stanowią nieodzowny element życia mieszkańców Night City.

Transport publiczny, w tym pociągi, metro i autobusy, jest w większości zautomatyzowany. By uniknąć kolizji, pojazdy są autonomiczne — potrafią się ze sobą komunikować i, w razie potrzeby, skorygować kurs.

Z wpisów CD Projekt RED dowiadujemy się również, że W Night City wyścig szczurów nigdy się nie kończy, a mieszkańcy tego miasta to ludzie o wysokich aspiracjach. Architektura Night City doskonale odwzorowuje drabinę społeczną. Osoby znajdujące się u jej podnóża dosłownie żyją na ulicy i mogą jedynie podziwiać tych wyżej — tych, którzy ze szczytów drapaczy chmur obserwują zwykłych, szarych ludzi. To miasto dyktuje zasady gry — tworzy marzenia, które motywują jego mieszkańców. Wszechobecne reklamy pokazują jak wygląda życie tych, którym się udało i inspirują do pracy na rzecz, często nieosiągalnego, marzenia o sławie i pieniądzach.

Rozwarstwienie społeczne widać w każdym zakamarku Night City. Nawet ci mniej fortunni, dzięki organizacjom charytatywnym wciąż mają dostęp do osiągnięć technologii. Nietrudno jest też zdobyć starsze modele komputerów. Technologia ma kluczowe znaczenie w Night City — sprawia, że jego mieszkańcy nieustannie wystawieni są na działanie reklam, które pobudzają marzenia i dzięki temu zatrzymują ludzi w mieście. Zwiastun ukazuje ekskluzywną markę modową wykorzystującą holograficzne modelki.

Źródło: CD Projekt RED, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%