Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Analityk przewiduje jak sprzeda się Cyberpunk 2077 i jak długo będziemy czekać na DLC

Sukces produkcji Cyberpunk 2077 znacząco wpłynie na kurs akcji CD Projekt.

Maciej Kietliński specjalizujący się w branży GameDev, przedstawił raport (źródło: STOCKWATCH) odnoszący się do tego, w jakim stopniu sukces międzynarodowy firmy CD Projekt będzie uzależniony od udanej premiery gry Cyberpunk 2077. Ekspert prognozuje, że

Cyberpunk 2077 sprzeda się w IV kwartale 2020 r. w nakładzie 18,8 mln egzemplarzy pamiętając, iż w przypadku premiery Wiedźmina 3, 90 proc. sprzedaży w kwartale premierowym przypadło na pierwsze 4 tygodnie. Prognoza sprzedaży w ciągu 12 miesięcy po premierze wynosi 27 milionów kopii.

Z kolei płatne DLC do CP 2077, będą ukazywały się na rynku w półrocznych odstępach. Ostatni dodatek zostanie wydany w czasie, gdy na platformie Netflix emitowany będzie serial Cyberpunk: Edgerunners. Jeśli multiplayer dedykowany produkcji okaże się być sukcesem, to Kietliński antycypuje powstanie wieloosobowej gry w realiach Wiedźmina.

Premiera Cyberpunka 2077, została przełożona na 10 grudnia bieżącego roku. Chociaż informacja ta zirytowała wielu graczy, to priorytetem dla firmy CD Projekt jest wydanie produkcji najwyższej jakości.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się