Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 sprzeda się wyśmienicie. Analitycy potwierdzają

Wiele wskazuje na to, że Cyberpunk 2077 stanie się jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii. Analitycy przedstawili swoje opinie.

Nowa gra CDP RED jest murowanym hitem. Możemy jednak tylko się domyślać jak dobrze się sprzeda. Ankieta PAP Biznes sugeruje, że Cyberpunk 2077 znajdzie się w czołówce najlepiej sprzedających się gier w historii branży.

Jak podaje portal Bankier, premiera CP 2077 jest porównywana przez przedstawicieli biur maklerskich do Grant Theft Auto V i Red Dead Redemption 2. Analitycy twierdzą, że gra może sprzedać się równie dobrze co powyższe pozycje od Rockstar.

Do końca bieżącego roku polska produkcja ma trafić do ponad 21 milionów osób. Co więcej, sprzedaż w przyszłym roku może osiągnąć nawet do 35 milionów sprzedanych kopii. Największe wrażenie robi jednak ostateczny nakład gry, który może trafić do graczy.

Według analityków, Cyberpunk 2077 sprzeda się w nawet 74.5 milionach egzemplarzy. Oznacza to, że polska gra przebije takie hity jak Red Dead Redemption 2 i Skyrim.

Co to oznacza dla CD PROJEKT RED? Prawdopodobnie ponad 2 miliardy złotych czystego zysku jeszcze w tym roku.

Liczby naprawdę robią wrażenie i trudno się dziwić. Kampania marketingowa Cyberpunk 2077 to siła nie do zatrzymania, a gra stale widnieje w branżowych mediach. Pewne jest, że Redzi znów przebiją samych siebie. Przynajmniej pod względem rozgłosu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się