Cyberpunk 2077 – śmierć i brutalna przyszłość na kolejnym zwiastunie!

Prace nad nowym trailerem Cyberpunk 2077 mogą być już w zaawansowanym stadium. Prezentacja gry na targach E3 2018 jest coraz bardziej pewna.

CD Projekt RED szykuje prezentację Cyberpunk 2077 na E3 2018? Oficjalnie nic nie wiadomo, lecz w sieci huczy ostatnio o tym, że polskie studio pokaże się na imprezie nie tylko z Gwintem. Najnowsze doniesienia mogą potwierdzać tę tezę.

Cyberpunk 2077 – prezentacja E3 2018 może być brutalna!

Nadchodzący zwiastun Cyberpunk 2077 skupi się na ukazaniu brutalności fikcyjnego świata oraz śmierci – taka informację ujawnił Mike Pondsmith, czyli twórca oryginalnego systemu RPG, na którym opiera się gra od CD Projekt RED. Wypowiedź padła podczas wywiadu dla koncernu Vodafone, który z udziałem El Pais organizuje kampanię poświęconą technologiom przyszłości.

Oczywiście Mike Pondsmith nie powiedział ani słowa więcej, lecz sam fakt, że wspomina on nie tylko o trailerze Cyberpunk 2077, lecz również o jego zawartości, może świadczyć o jednym – zwiastun może powstawać, by zostać w nadchodzących miesiącach zaprezentowany. Najlepszą okazja do takiej prezentacji będą oczywiście targi E3 2018.

O tym, że Polacy pojawią się na tegorocznym E3, wiemy już od kilku dni. Na oficjalnej stronie e3expo możemy zobaczyć, że CD Projekt RED znajduje się na liście deweloperów, którzy będą obecni na targach.

Cyberpunk 2077 z fotorealizmem

Przypominamy też, że niedawno CD Projekt RED zamieścił kolejne ogłoszenia o pracę dotyczące Artysty Oświetlenia, którego zadaniem będzie m.in. tworzenie dramatycznego i zniewalającego oświetlenia będącego wsparciem dla fotorealistycznego renderingu. Cyberpunk 2077 ma nam widocznie zafundować prawdziwe fajerwerki i specjaliści od oświetlenia mają się przysłużyć, by wirtualny świat wyglądał jak prawdziwy.

Muzyka w Cyberpunk 2077, jakiej jeszcze nie było

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się ponadto, że Bryan Mantia, były perkusista Guns N’ Roses i Buckethead, jest w ekipie pracującej nad Cyberpunk 2077! Będzie on odpowiadał oczywiście za dźwięki, które usłyszymy w grze. Ponoć zadanie jest bardzo trudne.

– Pracuję również nad ścieżką dźwiękową do gry wideo Cyberpunk 2077. Ten projekt jest szczególnym wyzwaniem, ponieważ deweloperzy oczekują muzyki, której nikt nigdy jeszcze nie słyszał, jeśli ma to jakiś sens … Szukają muzyki, która byłaby stworzona w roku 2077 – zaznacza Bryan Mantia na łamach serwisu PSU.

– Wszedłem w projekt, ponieważ naprawdę uwielbiam taki „biały szum” i myślę, że właśnie taka muzykę usłyszymy za 60 lat – śmieje się muzyk. – Każda częstotliwość słyszalna przez ludzkie ucho, od 20 Hertzów do 20 kHz. W każdym razie, naprawdę próbuję eksperymentować przy tym projekcie.

W oczekiwaniu na nowy zwiastun produkcji, jeszcze raz obejrzyjmy jedyny filmik, który CD Projekt RED udostępnił już kilka lat temu…

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.