Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

Premiera Cyberpunk 2077 znowu opóźniona! Twórcy podają nową datę

Najnowsza produkcja CD Projekt RED ponownie zalicza przesunięcie – aktualną datą debiutu Cyberpunka 2077 jest teraz 19 listopada.

Nowa gra od RED-ów miała mieć premierę jeszcze wiosną tego roku, jednak termin został przełożony na 17 września. Wtedy twórcy uzasadnili decyzję chęcią nadania produkcji ostatecznych szlifów. Teraz okazuje się, że na Cyberpunka poczekamy jeszcze dłużej: tytuł trafi do nas tuż przed świętami – jego debiut został ustalony na 19 listopada 2020.

W opublikowanym na Twitterze oświadczeniu od CD Projekt RED czytamy, że twórcy wciąż potrzebują czasu i chcieliby wypuścić nieukończonego produktu. Studio przeprasza za zaistniałą sytuację i prosi graczy o wyrozumiałość.

W oświadczeniu czytamy też, że RPG jest już na finalnym etapie tworzenia. Ale ze względu na prawdziwy ogrom zawartości i dużo zawiłości w kwestii technicznej CD Projekt RED chce na spokojnie wszystko prześledzić, zbalansować mechanikę i wyłapać wszystkie błędy.

Cyberpunk 2077 to futurystyczny RPG z otwartym światem i widokiem FPP. Akcja gry ma toczyć się w 2077 roku, a miejscem akcji będzie podzielone na dystrykty miasto Night City. Wcielimy się w bohatera (lub bohaterkę) o imieniu V – najemnika działającego na terenie miasta. Produkcja trafi na PC, PS4 i Xboksa One.

Gra będzie czymś zupełnie odmiennym od tego, do czego przyzwyczaiła nas seria o przygodach Białego Wilka. Osadzenie fabuły w tak odmiennym świecie zmusiło deweloperów do przejścia na inny silnik graficzny. Chodziło o to, by móc zrobić produkcję z widokiem pierwszoosobowym i umieścić w niej wysokie budynki, których nie było w poprzedniej grze RED-ów.

Twórcy ujawnili już sporo na temat swojego kolejnego dzieła, ale wciąż wiele kwestii pozostaje tajemnicą. 25 czerwca odbędzie się specjalna konferencja Night City Wire poświęcona Cyberpunkowi – fani liczą, że wtedy zostanie ujawnionych wiele nowych informacji o grze.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się