Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 Online – CD Projekt RED robi osobną grę AAA

CD Projekt RED przekłada premierę Cyberpunk 2077, jednocześnie ujawniając bardzo ważny szczegół trybu sieciowego. Dostaniemy go w formie osobnej gry AAA.

Dopiero co pisaliśmy o grubym przesunięciu premiery Cyberpunk 2077, a już śpieszymy z kolejnymi wieściami od CD Projekt, a dotyczą one wersji sieciowej szykowanego świata.

Cyberpunk 2077 Online najwcześniej w 2022 roku

Wersja multiplayer gry Cyberpunk 2077 jest kolejną planowaną przez nas grą AAA. Biorąc pod uwagę, że premiera gry [trybu dla jednego gracza] będzie miała miejsce we wrześniu, wydaje się, że wydanie trybu multiplayer w 2021 roku wydaje się mało prawdopodobne – powiedział Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt podczas telekonferencji (cytujemy za PAP Biznes).

Nowakowski zaznaczył, że jedynymi grami AAA, nad którymi pracuje studio CD Projekt RED, jest Cyberpunk 2077 i wersja multiplayer tej gry, którą firma traktuje jako oddzielny projekt.

Jest zatem tak jak przypuszczaliśmy – Cyberpunk 2077 Online będzie produktem w stylu GTA Online, tyle że dystrybuowanym oddzielnie (oczywiście za darmo, sądząc po wcześniejszych wypowiedziach REDów).

Z pewnością ciekawe będzie to, czy i jak długo taki sieciowy tryb będzie obecny na obecnej generacji konsol. Rockstar nie wspiera już GTA Online nową zawartością na PS3 i X360, zatem kto wie, jak postąpi Rockstar. Może Cyberpunk 2077 Online już tylko na next-geny?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się