Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 na PS4 i Xbox One. Jak radzi sobie starsza generacja?

Cyberpunk 2077 wygląda świetnie na konsolach poprzedniej generacji, ale ma kilka problemów. Gracze narzekają na spadki płynności i błędy.

Według recenzentów, głównym grzechem nowej gry CD PROJEKT RED jest ilość błędów i momentami kulejąca optymalizacja. Co ciekawe, przedpremierowe testy obejmowały jedynie niezaktualizowaną wersję gry na komputery osobiste. Pod znakiem zapytania stała więc optymalizacja Cyberpunka na konsole starszej generacji.

W Internecie już pojawiają się pierwsze testy autorstwa graczy i… nie zachwycają. Cyberpunk 2077 w wersji na PS4 i Xbox One ma momentami problemy ze spadkami klatek. Zależy to oczywiście od lokacji i sytuacji w jakiej znajduje się gracz, ale nadal niedoskonałości Cyberpunka są zauważalne na pierwszy rzut oka.

Jeśli liczycie na stałe 30 klatek na sekundę, to na ten moment raczej ich nie uświadczycie. Co prawda problemy z płynnością rozgrywki nie są specjalnie przytłaczające, ale nadal mogą kłuć w oczy.

Oczywiście gra zostanie załatana po premierze, ale nadal jej obecne problemy nie spodobają się graczom. Mimo wszystko warto pamiętać, że zoptymalizowanie gry na bagatela ośmiu różnych platformach jest dość trudne i takie niedoróbki musiały się pojawić. Posiadaczom PS4 i Xbox One pozostaje tylko czekać na popremierowe aktualizacje, jeśli bardzo przeszkadza im spadająca płynność rozgrywki.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe nagrania z Cyberpunk 2077 na konsolach starszej generacji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się