Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 i Xbox Series X nie tak szybko

0 komentarzy

CD Projekt RED nie przesunęło daty wydania Cyberpunk 2077, aby wypuścić grę jednocześnie na obecną i nadchodzącą generację konsol. Termin wydania gry na PS5 i Xbox Series X jest odległy.

Wczoraj CD Projekt RED podało, że przesuwa datę premiery Cyberpunk 2077 z kwietnia na wrzesień tego roku. Jak nietrudno się domyślić, wywołało to sporo zamieszania. Twórcy tłumaczą się, że potrzebują dodatkowy czas na dopracowanie gry, co jest tradycyjnym tłumaczeniem w branży. Nie wiemy, co dokładnie trzeba w grze poprawić i jakie elementy wymagają dopieszczenia. Natomiast pewne jest to, że nie chodzi o główne założenia czy trzon rozgrywki.

Niedawno miała miejsce telekonferencja z inwestorami, którzy mieli okazję przepytać Adama Kicińskiego i Michała Nowakowskiego w sprawie gry. Twórcy po pierwsze podkreślili, że nie obawiają się nowej daty, która według wielu, jest trudna w branży. Wtedy to bowiem pojawia się nowe Call of Duty i wiele innych tytułów z corocznymi odsłonami.

Na rynku zawsze coś się dzieje niezależnie od pory roku. Cechą charakterystyczną rynku gier jest to, że żaden konkretny miesiąc nie może zostać uznany za „bezpieczniejszy” od innych z jakiejkolwiek przyczyny. Biorąc to pod uwagę, nie uważamy, że wrzesień jest „groźniejszy” niż kwiecień czy czerwiec.

Twórcy też dodali, że premiera wrześniowa jest pewna. Pozostaje więc w tej kwestii trzymać kciuki.

Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 i Xbox Series X

Premiera Cyberpunk 2077 na kolejną generację konsol to w zasadzie kwestia czasu. Póki co jednak, twórcy skupiają się na obecnej oraz PC, co też może być dobrą prognozą dla graczy.

Trzymamy się naszego planu. Jak już mówiliśmy, nasze gry są zawsze projektowane na bardzo wydajne urządzenia. Myślimy o przyszłej generacji, ale póki co skupiamy się na bieżącej generacji – plan pozostaje w mocy. Oczywiście przyglądamy się nowej generacji i mamy wiele informacji na temat tych platform, lecz w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie powiedzieć nic więcej na ten temat.

Cyberpunk 2077 premiera

Najnowsza data premiery Cyberpunk 2077 to 17 września 2020 roku. Gra ukaże się na PC, PS4 oraz XOne. Wcześniej premiera była zaplanowana na kwiecień 2020 roku.

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się